Алкоголізм – важка хронічна хвороба яка розвивається на основі регулярного і тривалого вживання алкоголю і характеризується особливим патологічним станом організму: нестримним потягом до спиртного, зміною ступеня його переносимості і деградацією особистості.
Алкоголізм є однієї із самих шкідливих звичок сучасного суспільства. На алкоголізм страждає не тільки сама людина, що зловживає спиртними напоями, але і його родина, найближчі і рідні люди.
Ситуація ускладнюється тим, що шкідливою звичкою алкоголізм є тільки на ранніх стадіях. Поступово алкоголізм стає хронічною хворобою. Позбутися від алкоголізму практично неможливо. Навіть після серйозного лікування у алкоголіка залишається тяга до алкоголю. Людині потрібно або повністю відмовитися від вживання алкоголю, або коли зірвавшись усього один раз, знову перетворитися в закоренілого алкоголіка.
Таким чином, незалежно від форми пияцтва кожен прийом алкоголю викликає виражені зміни в організмі, а наступні дози спиртного ведуть до психічної деградації особистості і людина перетворюється на хронічного алкоголіка.
Не на всіх людей алкоголь діє однаково. Комусь буде потрібно кілька років, щоб перетворитися в алкоголіка, а хтось стане вже після декількох місяців регулярного вживання спиртних напоїв. Але не думайте що вживання алкоголю для вас мене без наслідків.
Ще кілька десятиліть назад алкоголізм був сугубо чоловічою проблемою. Останнім часом усе більше росте число алкоголіків серед жінок. Якщо раніше співвідношення чоловічого алкоголізму до жіночого було 12:1, то тепер відповідно 5:1.
Саме жінки більше схильні захворіти на алкоголізм?
У жінок набагато швидше, ніж у чоловіків наступають стадії алкоголізму. У жінок вища імовірність передчасно померти від алкоголізму, чим у чоловіків. Ця ймовірність не зменшується навіть після початку лікування. Саме тому близько 1/3 алкоголічок закінчують своє життя в психоневрологічному диспансері.
Дружина алкоголіка дуже ризикує захворіти на алкоголізм. Справа в тому, що жінка часто п’є нарівні із чоловіком, тому що хоче, щоб він випивав менше. У результаті обоє захворіли на алкоголізм і стають хронічними алкоголіками.
Більшість лікарів зв’язує таке положення справ з ростом незалежності жінок, як моральної, так і матеріальної, а також з безладдями в особистому житті, постійними стресовими ситуаціями на роботі і т.д.
Від природи чоловічий організм значно сильніший і міцніший жіночого. Саме із цієї причини жінки стають алкоголічками набагато швидше чоловіків. Якщо середньостатистичний чоловік при регулярному вживанні спиртних напоїв стане алкоголіком через 10-15 років, то жінка – усього лише через 3-5 років.
Багато хто вважає, що жіночий алкоголізм на відміну від чоловічого, вилікувати неможливо. Можливо, це і так. Жінка може звернутися до лікаря лише у випадку гострої потреби, коли вже багато внутрішніх органів перестали нормально функціонувати.
У силу фізіології в жінок є деякі передумови швидше захворіти на алкоголізм. Наприклад, жіночий організм відрізняється від чоловічого, тому що у ньому перебуває менше води, і певна доза алкоголю призводить до збільшеня концентрації алкоголю в крові, ніж у чоловічому організмі. У передменструальний період проявляється одна з особливостей шлунка – його стінки швидше усмоктують вміст, тому алкоголь швидше попадає зі шлунка в кров.
По статистиці, близько 1/3 всіх злочинів відбувається людьми, що перебувають в алкогольному сп’янінні.
Коли алкоголізм переходить у стадію прогресуючого захворювання, він починає проявлятися у хворобливому, часто повністю неконтрольованому потязі до алкоголю. При вживанні спиртних напоїв формується як психічна, так і фізична залежність. Людина не тільки постійно хоче випити, але і починає погано себе почувати, якщо не одержує чергову дозу спиртного.