Коли фараона ховали, з ним разом у могилу відправлялися тисячі, десятки тисяч предметів всілякого розміру і ваги – від крихітних бусинок до саркофага фараона. Далеко не всі вони були цінними – це тільки в поданнях обивателя піраміди доверху набите золо: насправді більшість предметів похоронного начиння були зроблені із глини, дерева або каменю. Який зміст було лізти в піраміду заради пари глиняних глечиків? A саркофаг фараона, що представляє не більше цінності, чим простий шматок каменю? Як виносили його? Ha частини дробили, чи що?
Навіщо? Згадаємо до того ж, що грабіжники змушені були діяти в повній темряві, у найкращому разі – із примітивними світильниками, які могли в будь-який момент згаснути через недолік кисню (духота усередині пірамід – це головне враження, що залишається в туристів). B такій обстановці знайти, навіть дрібні, предмети було попросту неможливо. І проте похоронна камера у піраміді була абсолютно порожня!
На стінах піраміди немає ніяких ієрогліфів – ні написаних фарбою, ні вирубаних у камені. A адже такі написи, у тому числі тексти із Книги Мертвих, – обов’язковий атрибут єгипетських пірамід. Невже грабіжники стирали їх або стісували зі стін? Повний абсурд.
K цьому додавалася безліч інших цікавих і таємничих фактів, які я довідався із книг. Учені зробили ретельний вимір геометричних пропорцій піраміди і виявили, що вони практично ідеальні і досконалі і із граничною точністю передають деякі основні формули Всесвіту. Комплекс пірамід – це цілий звіт зашифрованої інформації про наш світ, про людину, про саму Сонячну систему. Так, наприклад, піраміда Хеопса на розгорнутій карті виявляється на тій лінії, що ділить земну сушу на дві рівні половини і, таким чином, може служити природною крапкою для визначення центрального меридіана всієї нашої планети. Внутрішні приміщення піраміди винятково точно орієнтовані по сторонах світла. Співвідношення мас пірамід відтворює співвідношення мас Венери, Mapca і Землі, причому з досить високим ступенем точності. B пропорціях піраміди Хеопса закладене знамените число «пі», що, як уважалося раніше, було відкрито греками лише на рубежі нашої ери. Крім того, кути нахилу граней піраміди і внутрішніх приміщень досить точно відповідають напрямкам на ключові крапки небесної сфери. Поза тим що всі ці спостереження виявляють зненацька високий рівень знань у будівельників пірамід, абсолютно не ясно, навіщо закладати стільки коштовної інформації в могилу, нехай і царську?
Відзначу ще один цікавий факт: багато астрономічних і математичних знань зашифровані не в якійсь одній піраміді, а в їхньому комплексі. A це значить, що будівництво всіх трьох споруджень велося по якомусь єдиному плані. He чи логічно буде припустити, що будувалися вони одночасно? Тим більше що строк правління одного фараона явно недостатній для того, щоб звести таку громаду, адже населення Єгипту в ті часи було досить нечисленним, і кинути на зведення пірамід величезні трудові ресурси було попросту неможливо.
Тоді я вирішив почати із самого початку – зібрати всю доступну інформацію про трьох фараонів, які, як стверджують історики, спочивали в єгипетських пірамідах. Однак, крім короткого набору самих загальних відомостей, мені не вдалося виявити нічого коштовного. Хеопс (Хуфу) – батько Хефрена (Хафра) і дід Микерина (Менкаура) – належав до IV династії Древнього Царства. Час правління точно не встановлено, приблизно середина III тисячоріччя до нашої ери (вік пірамід, таким чином, приблизно 45 століть). Ніяких документів, пов’язаних з їхнім правлінням, не залишилося.