Демократизацію нашого чудового суспільства неминуче пов’язують з високим ростом інформативної активності – це має пряме відношення як до сфер споживання, так і виробництва даної важливої інформації.
В наші дні нами констатуються ті факти, як самі передові інформативні технології, крім свого реалістичного призначення, стають досі небаченими за потужністю засобами управління свідомістю нашого суспільства.
Сюди можна віднести досить багато: рекламні і виборчі технології, НЛП чи іншими словами – нейролінгвістичне програмування, різного роду технології та психотехніки для навіювання в різних суспільних сферах.
Вся справа в тому, що маніпуляція свідомістю раптово увірвалася в наше життя в такому великому обсязі, що стала, по своїй суті, «життєвими нормативами». В результаті можливо спостерігати через чур велику кількість негативних явищ, що супроводжують наростаючим інформативним процесам.
І політична, і рекламна інформації доставляється споживачам безоплатно, виготовлення її оплачується замовником, а власне мета даного замовника – сформувати громадську думки в зручному для себе контексті.
Перш за все, це формування попиту на той чи інший товар, і не так важливо – «чіпси» це, «роликові ковзани», чи, може, «велика політична ідея».
У наші дні, якщо погодитися зі статистикою, усереднений споживач тієї чи іншої інформації проводить перед теле екраном близько чотирьох годин кожен день.
Цієї кількості часу цілком вистачає для того, щоб за допомогою звуків і відео ряду формувати в свідомості людей установку, яка прямо суперечить обумовленим фактам – нинішні психотехніки це дуже навіть дозволяють. Навчитися маніпулювати людьми може будь-яка людина, яка бажає цього.
Наприклад, в так званих інформаційних війнах, коли громадську думку намагаються схилити на ту чи іншу сторону, у різних соціальних груп стійко формуються прямо протилежні уявлення про одну і ту ж реальність.
Оскільки технологій маніпулювання схильна більша частина споживачів інформації, тобто населення країни, в суспільстві, яке прийнято називати демократичною, монопольне право на інформацію чудово замінює будь-які «недемократичні» форми правління.
Вміле маніпулювання інформаційними потоками є одним з головних умов розвитку суспільства в бажаному напрямку. Все, що пов’язано з можливістю маніпулювати суспільною свідомістю, відтепер належить до сфери найбільш сучасних, передових систем державного управління як такого.
Нинішнє суспільство без вагань можна охарактеризувати як суспільство масового інформаційного споживання; відповідно, і рішення самого різного роду соціальних проблем (у тому числі – конфліктів) природним чином переноситься в інформаційну сферу.