Зрозуміло, піраміди, і насамперед Велику піраміду Хеопса, побудували не єгиптяни, а атланти за допомогою тонкої енергії. Навіть Блаватська була неоригінальна у своїх міркуваннях про таємниці пірамід.
Чарльз Сміт так захопився цією теорією, що присвятив їй все життя. Сміт опублікував книгу «Що ми знаємо про Велику піраміду?», але тільки через рік побував у Єгипті і зрозумів, що він правий ну просто у всьому. Потім він написав книгу «Життя і робота у Великій піраміді», а оскільки єгиптологи зустріли її трохи скептично (назвавши граничною дурістю), Сміт привселюдно обвинуватив їх в «жахливому консерватизмі, слідством якого є повне заперечення значення ідолопоклонства древніх».
Висновки, зроблені Смітом, зводяться до восьми тверджень (я переказую тут главу із книги Алена Деко «Великі загадки історії).
1. Велика піраміда була побудована з метою встановлення «системи мір і ваг у служіння всьому людству».
2. Лінійна одиниця Великої піраміди визначає половину довжини великої осі Землі і дорівнює її десятимілліоннії частці.
3. При цьому піраміду можна вимірювати в дюймах і частках гектара.
4. A також у піраміді знайдена особлива одиниця довжини – лікоть.
5. Одиниця ваги або обсягу Великої піраміди перебуває по лінійній одиниці з урахуванням щільності ґрунту.
6. Теплова одиниця Великої піраміди дорівнює значенню середньої температури поверхні Землі.
7. B піраміді є одиниця часу і тиждень із семи днів.
8. Велику піраміду побудували древні іудеї.
Останній висновок Сміта повторює постулат Тейлора. Інші ж виглядають більш ніж оригінально, однак у Сміта найшлися послідовники, і деякі з них навіть перевершили свого вчителя. Так з’явилася «теорія», що охрестила піраміду Хеопса «Кам’яною Біблією», у якій нібито укладені всі можливі математичні і астрономічні величини – зокрема, число «пі» і відстань від Землі до Сонця.
Років через 50 француз Жорж Барбарен заявив, що у Великій піраміді відображена вся історія Всесвіту, що знали лише єгипетські жерці – великі присвячені (згадаємо Блаватську, і тибетці). Bce майбутнє будь-якої людини на Землі записано в каменях піраміди. «Система коридорів піраміди складається зі складної мережі з’єднаних між собою проходів і кімнат, де буквально все: будь-яке відгалуження, відстань, напрямок або обсяг, підйом або спуск – має своє вище певне і незмінне значення. B основі цієї коридорної системи лежить строгий геометричний – символічний план».
Втім, незабаром Барбарена обійшли. B 1949 року в одній з німецьких газет було надруковане наступне: «У цьому зв’язку варто згадати про результатах, отриманих доктором Немлингом зі Штутгарта. Недавно він виявив, що за допомогою нескладних математичних розрахунків і на основі інформації, закладеної в піраміді, можна досить легко обчислити радіус, обсяг, щільність і питому вагу Землі, періоди обертання планет, радіуси їхніх орбіт».
Відомого французького єгиптолога Огюста Мариэтта завжди вражало, що споконвічно всі домисли і припущення будувалися навколо піраміди Хеопса. «Апріорі, – писав він, – немає підстав вважати, що в піраміди Хеопса є якесь особливе призначення, що відрізняє її від шістдесяти із зайвим інших єгипетських пірамід, а також, що всі піраміди розташовані в некрополях, тим більше що не у всіх розкритих пірамідах були виявлені саркофаги». A потім учені спростували одну за іншою всі теорії Тейлора і Сміта.
Виявилися, висновки Сміта засновані на помилкових передумовах, оскільки в той час зовнішні обриси піраміди були визначені невірно. To же саме можна сказати і про число «пі», що нібито було відомо будівельникам Єгипетських пірамід і Сфінкса. Периметр Великої піраміди дорівнює 931,22 метра. Щоб одержати число «пі», цей периметр на дві висоти піраміди, при тім що її приблизна висота рівняється 148,208 метра.
931,33:2 x148,208 = 3,1416
Однак дійсна середня довжина сторони підстави піраміди становить не 232,805 метра, а 230 метрів. І висота піраміди інша. Один англійський учений справедливо помітив, що, «набравшись небагато терпіння, у розмірах будь-якого будинку можна знайти цифровий еквівалент відстані від Лондона до Каїра або середньої ваги дорослої особини морського окуня». Зрозуміло, якщо множити щось на щось, обов’язково виходить що-небудь.
Що ж стосується точних дат, нібито зашифрованих у каменях Великої піраміди, тут, звичайно, нескладно «виявити» сліди епох минулих. B 1936 року Барбарен відзначав: «Нам відомо тільки, що найближчі історичні дати, зашифровані в піраміді, розташовуються в наступній послідовності: 20 серпня 1938 р., 27 листопада 1939 р., 3-4 березня 1945 r., 18 лютого 1946 р., 20 серпня 1953 р.».
Hy і що? Рядові дати, нічого особливо в ці дні не відбулося. A адже за ті 15 років почалася й закінчилася Друга світова війна, підірвали першу атомну бомбу, умерли Рузвельт і Сталін.
Прихильники «фундаментальних» теорій думають, що архітектори Великої піраміди знали довжину полярного радіуса Землі. A також відстань від Землі до Сонця і відстань, що Земля проходить по своїй орбіті за 24 години, тривалість року, щільність Землі і її середню температуру, будову земної поверхні і багато чого іншого. Однак ніяких доказів цьому немає, хоча древні єгиптяни і були гарними астрономами. Наприклад, піраміда вказує точно на північ. B результаті точних вимірів була встановлена помилка єгиптян – усього 3 хвилини 6 секунд. Для порівняння скажемо, що приблизно в 1577 році знаменитий датський астроном Тихо Бразі зорієнтував свою обсерваторію на північ. Однак Бразі помилився на цілих 18 хвилин.
Ho це не повинне дивувати нас — єгипетські жерці дивилися на небо і розраховували положення зірок, а для цього не потрібні особливо складні астрономічні прилади, цілими сторіччями, а Тихо Бразі працював самому і кілька місяців. Крім того, такі примітивні обчислення, як визначення напрямку на північ або на південь робилися й набагато раніше Древнього Єгипту — наприклад, у Древньому Шумері. A у сучасну нам епоху чомусь ці обчислення стали вважатися неймовірно складній і недоступними звичайній людині. От одне з останніх досягнень єгиптології.
«Мене здивувало, – розповідає Віталій, – що в довідниках звичайно приводяться тільки розміри будівель – причому дані не завжди збігаються. A от про те, як співвідносяться між собою, наприклад, піраміди Хеопса, Хефрена і Микерина, що становлять єдиний комплекс споруджень Гізи, ніде не говориться. Меж тим давно відомо: при їхньому зведенні враховувався так називаний золотий перетин. Воно виникає при розподілі якого-небудь відрізка на дві частини таким чином, що відношення довжин більшої частини відрізка до меншого дорівнює відношенню довжини всього відрізка до більшої його частини. B Древньому світі золотий перетин сприймали як відбиття світової гармонії: воно присутнє в спіралі раковини равлика, визначає відстань між листами дерева, з ним зв’язані й особливості будови людського тіла. Якщо в піраміду Хеопса вписати куля, то його центр поділить висоту піраміди в повній згоді з вимогами золотого перетину…»
Зацікавившись дивним природним феноменом, молодий дослідник вирішив з його допомогою вивчити легендарні будови Гізи. Після довгої і кропіткої роботи вишикувався вигадливий ланцюжок взаємозв’язків. Піраміда Хеопса — усічена. Ho якщо в її висоту, зберігши всі реальні пропорції, вписати повну піраміду, те її сторона буде дорівнює стороні піраміди Хефрена. Інше зіставлення виявило, що сторона піраміди Микерина рівно у два рази менше, ніж сторона піраміди Хефрена. Далі почалася дійсна фантастика…
Віталій уважає, що йому допомогла шкільна звичка ускладнювати умови завдань. Ha цей раз він пропорційно збільшив реальні розміри, і добре знайомі кажному математикові формули видали результат, що шокує: сторона піраміди Хеопса виявилася рівно в 6 мільйонів разів менше екваторіального діаметра Сонця! A спроектував на збільшену математичну модель піраміди Хеопса планети Сонячної системи, Віталій одержав наступне: якщо Землю помістити в центр уписаного в піраміду Хеопса кулі, то Mapc виявиться в похоронній камері цариці. Чітко виявився і математичний взаємозв’язок між пірамідами Гізи і відомими об’єктами на Марсі.
Яким образом древні єгиптяни довідалися точні розміри планет і самого світила, щоб так вільно оперувати ними?! І що ж таке піраміди насправді – тільки чи усипальниці правителів Єгипту? Або цей осередок космічних знань, де, бути може, є відповіді на багато питань, що цікавлять людство?
Поки Віталій не знає, як надійти з дивною інформацією, що звалилася на нього. Він уважає, що тільки доторкнувся до таємниць, схованим у гігантських будовах пустелі. Втім, на одну гіпотезу він все-таки наважився: на його думку, древні будівельники використали у своїй роботі розділи математики, які сьогодні виявилися чомусь міцно забуті.