Сутність методу фотоепіляції
Суть фотоепіляції полягає у впливі спалаху високо інтенсивного світла на пігмент меланін, який міститься у волосяному фолікулі і стрижні волосся. IPL-система приладу генерує високо інтенсивне світло, що містить весь спектр випромінювання. Ряд фільтрів всередині апарату відсікають шкідливий ультрафіолет. Робочі насадки з кристала сапфіра додатково фільтрують спалах, пропускаючи тільки світло зі строго заданої довжиною хвилі. Водяне охолодження лампи і кристала запобігає перегрів шкіри і поглинає інфрачервоне випромінювання. Таким чином, до шкіри надходить ряд імпульсів (1,2 або 3 імпульсу), що несуть в собі виключно корисну червону частину спектру.
Спалах триває мілісекунди, але цього часу достатньо для того, щоб структури волосяної цибулини нагрілися і загинули. Стержень волосини нагрівається першим, він проводить тепло до ділянки паросткової зони фолікула.
Подібним чином можна усунути видимі на шкірі волосся. Але в шкірі людини закладені резерви волосяних цибулин в стані спокою. Через 3-4 тижні «сплячі» фолікули активізуються, на шкірі з’явиться друга хвиля волосся – процедура епіляції повторюється. Фотоэпиляция крім загибелі «активних» волосяних цибулин викликає ослаблення «сплячих». Через 2-3 сеансу пацієнт відзначає не тільки зменшення кількості волосся, але і зміна їх кольору і структури (волосся стає тонше і світліше). Енергія світлового потоку досягає того рівня шкіри, де знаходяться волосяні цибулини і не проникає далі, тобто підшкірна клітковина, і розташовані глибше тканини не піддаються впливу імпульсів.
Параметри спалаху підібрані з урахуванням різної теплової релаксації волосся і шкіри і їх різного насичення меланіном. Особливе поєднання тривалості і частоти імпульсів забезпечує практично миттєвий, сильне нагрівання стрижня і цибулини волосся з одночасним помірним прогріванням вибраної ділянки шкіри на потрібну глибину. Епідерміс не пошкоджується, так регульовані проміжки між імпульсами спалаху дозволяють верхнім верствам шкіри своєчасно охолоджуватися. Це дозволяє проводити процедуру на найбільш чутливих ділянках тіла – зоні бікіні, на обличчі і в пахвових западинах.
У процесі фотоепіляції лікар може змінювати не тільки енергію впливу, тривалість і частоту імпульсів, але і їх кількість, проміжок між ними. Змінюючи ці параметри, лікар забезпечує проникнення тепла на необхідну глибину шкіри. Це дуже важливо, так як відомо про різний рівень розташування волосяних цибулин. Наприклад, фолікули темних жорстких волосся ростуть в глибоких шарах дерми, цибулини тонких світлих волосся лежать ближче до поверхні шкіри. Ще одне важлива особливість фотоепіляції – можливість підбирати програму лікування в залежності від типу шкіри (від найсвітлішої до смаглявою).
Вибір довжини хвилі та інших параметрів спалаху здійснюється комп’ютерною програмою, лікар може самостійно вносити корективи в програму, якщо цього вимагають індивідуальні особливості шкіри пацієнта.