Усвідомлюємо ми чи ні, але більшість з нас починали кар’єру, маючи упереджені уявлення про те, якою стане віддалена робота для нас.
Іноді ці уявлення складалися на підставі багатогодинних досліджень питання. Ми читали блоги фрілансерів. Ми купували книги. Ми зв’язувалися з фрілансерами за допомогою соціальних мереж і уважно вбирали їх повідомлення. Іноді ці уявлення просто грунтувалися на наших власних надіях та мріях про те, яким виявиться фріланс для нас.
У кожного способу є свої переваги. Надії і мрії безсумнівно грають важливу роль в ухваленні рішення – займатися вам заробітком в Інтернеті чи ні. Незалежно від того, як ви готували себе до входження в віддалену роботу, висока ймовірність того, що ваша нинішня фріланс-реальність дуже відрізняється від вашої початкової фріланс-мрії.
Хоча досвід роботи на дому для усіх складається по різному, є деякі схожі обставини, про які фрілансери говорять досить рідко. У цьому пості я постараюся зіставити деякі фріланс-мрії з типовою фріланс-реальністю.
Вивчимо шість фріланс-мрій
Якщо ви займаєтеся фрілансом досить давно, постарайтеся згадати, як вам здавалося буде складатися робота у фрілансі ДО ТОГО, як ви почали ним займатися. Є висока ймовірність, що ваша фріланс-реальність далека від ваших тодішніх очікувань.
Ось приклади шести досить поширених фріланс-мрій і типовою фріланс-реальності їм відповідної:
Ставши фрілансером, я буду витрачати менше часу на роботу. Легко уявити, що фрілансери щодня витрачають менше часу на роботу, коли ви фрілансером не є. Однак, як тільки ви почнете ваш фріланс-бізнес, ви можете виявити, що в реальності все не так. Суть в тому, що хоча ви і не витрачаєте час, щоб дістатися до роботи, багато фрілансерів працюють стільки ж годин в день, скільки і їх колеги які ним не займаються. Частково це пов’язано з тим, що фрілансеру треба виконувати безліч ролей.
Ставши фрілансером, я буду братися тільки за ту роботу, яка мені подобається. Поза всякими сумнівами, фрілансери можуть вибирати, за які замовлення їм братися. Однак, якщо ви хочете залишитися при справі і якщо у вас немає іншої роботи, крім фрілансу, вам необхідний постійний приплив замовлень. Для цього, час від часу, вам, ймовірно, доведеться приймати замовлення, які зовсім вам не цікаві. Навіть у ваших кращих клієнтів іноді будуть для вас нудні замовлення. Особливо це стосується початківців фрілансерів.
Ставши фрілансером, мені не доведеться стикатися з неприємними людьми. Коли ви стали фрілансером, ви залишили цих неприємних людей в офісі, вірно? Може і не так. Хоча ви вільні вибирати, над якими замовленнями і з ким вам працювати в якості фрілансера, вам необхідно навчитися мистецтву спілкування з замовниками, що може бути проблематично для недосвідченого фрілансера. Не забувайте при цьому, що якщо щось піде не так, у вас немає боса, який все вирішить за вас. Ви повинні самостійно вирішувати ваші проблеми в спілкуванні з людьми (розбиратися з важкими клієнтами).
Зайнявся фрілансом, я зможу відразу ж отримувати дохід, як на основній роботі. Цілком можливо заробляти, як на основній роботі, займаючись фрілансом. Багато наших читачів можуть сказати таке про себе. Але потрібен час, щоб побудувати успішний фріланс-бізнес, іноді багато часу. Рідкісний фрілансер прокидався вранці, ставши успішним. Поступове вибудовування бізнесу – одна з причин, по якій багато фрілансерів починають з часткової зайнятості.
Перш ніж стати фрілансером, потрібно набратися досвіду. Багато людей не рішаються зануритися у фріланс, поки вони не стали досвідченими професіоналами, але суть в тому, що люди приходять у фріланс на будь-якій щаблі кар’єри. Деякі фрілансери мають за плечима роки професійного досвіду, до того часу, коли вони починають. Інші вступають до лав фрілансерів відразу після закінчення школи. Незалежно від їх професійного рівня, почавши, більшість фрілансерів розвивають і розширюють свою кваліфікацію в процесі роботи.
Ставши фрілансером, я буду наймати інших для виконання найважчим роботи. Це правда, що багато фрілансерів перерозподіляють або передають частину роботи на сторону, але зазвичай фрілансери можуть дозволити собі подібне, коли у них вже є усталений бізнес. Спочатку у вас просто може бути не достатньо проектів, щоб завантажувати інших. Більшість фрілансерів починають з того, що практично все роблять самі і починають перерозподіляти роботу тільки коли їх бізнес зростає.
Незважаючи на те, що мені довелося зіткнутися з несподіваними проблемами і миритися з нездійсненими мріями, я, тим не менш, ні в якому разі не хочу кидати фріланс. На мою думку, заняття фрілансом – це одна з кращих можливостей удосконалюватися в професійному плані.