Остеопороз. “На нашу думку, остеопороз – це не хвороба, а результат способу життя, – вважає Моріс Нотеловіц, доктор медицини, директор Центру з вивчення клімактеричних явищ (Гейнсвілл, шт. Флорида). – Остеопороз – це сучасне явище. Ми стали довше жити, менше рухатися, вживати менше кальцію і в той же час більше “викрадачів” кальцію, таких, як кофеїн і сигарети. Ми не робимо вправ для зміцнення кісток і не забезпечуємо їм правильного харчування “.
“У такій ситуації кращий спосіб – це просвіщати людей. Ми повинні пояснити жінкам, що існують причини виникнення остеопорозу і що є шляхи запобігти його появі. У старості можна жити без остеопорозу. Остеопороз не є неминучістю”, – стверджує доктор Нотеловіц.
Рекомендації по остеопорозу.
Рекомендації по остеопорозу. Вважається, що остеопороз незворотній. До цих пір багато лікарів дотримувалися цієї думки. Однак останні дослідження показали, що нетрадиційні підходи до лікування, вдосконалення дієти і фізичні вправи допоможуть не тільки запобігти остеопорозу, але сприятимуть також і регенерації слабких кісток. Остеопороз симптомы.
Лайла Волліс, практикуючий професор медицини в медичному коледжі університету Корнелл (Ітака, шт. Нью-Йорк), стверджує, що водний розчин фтористого натрію – мінералу, який сприяє зміцненню зубів, і чоловічий статевий гормон – андроген допомагають регенерувати уражені остеопорозом кістки. Однак доктор Волліс попереджає, що можуть виникнути ускладнення. Можливі такі побічні ефекти від застосування фтористого натрію, як нудота, блювота, розлад шлунку і артрит. Якщо разом з фтористим натрієм в організм не надходить кальцій, на кістках можуть з’явитися глибокі щербини, так що їх поверхня стане схожою на лезо іржавого ножа. Додавання естрогену при лікуванні кісток фтористим натрієм і кальцієм прискорює відновлення кісткової тканини, але разом з тим створює труднощі, про які говорилося вище. Крім того, великі дози естрогену можуть викликати у жінок “вірилізацію”, яка виявляється в зниженні голосу і (або) появі волосся на обличчі. Для того щоб цього уникнути, доктор Волліс прописує пацієнтам і чоловічі, і жіночі гормони.”Таке лікування, – говорить вона, – знімає болі в кістках, запобігає втраті кісткової маси і не призводить до маскулінізації або раку матки”.
Діагностика і лікування остеопорозу
Діагностика та лікування остеопорозу. Вчені та лікарі знайшли нове застосування старого приладу, і це поєднання зробило революцію в діагностиці та лікуванні остеопорозу. Цей прилад називається однофотонного денситометра. У кабінеті лікаря за допомогою цього приладу можна виміряти вміст мінеральних речовин в двох певних точках кістки зап’ястя. Результати цих вимірювань відображають вміст мінеральних речовин як в тазостегнової кістки, так і в хребті, тобто саме там, де остеопороз найбільше демонструє свою руйнівну силу. Денситометр використовує всього одну соту значення стандартної дози рентгенівського випромінювання, що робить його безпечним для застосування в діагностиці та лікуванні остеопорозу.
Вплив естрогену на організм людини.
Вплив естрогену на організм людини. У медицині загальноприйнятим методом лікування остеопорозу є призначення естрогену. З його допомогою поповнюється недолік гормонів, який спостерігається в жіночому організмі після менопаузи. Однак це лікування пов’язане з виникненням таких побічних явищ, як рак матки, жовчні камені, високий кров’яний тиск, серцеві напади. Саме тому лікування гормонами втрачає популярність серед лікарів.
“І естроген, і кальцій однаково добре сповільнюють процес втрати кісткової маси, – стверджує доктор Авіолі. – Тому перед лікарем постає дилема: або призначити пацієнтові лікування, що включає жіночі гормони і має потенційні побічні ефекти, поєднуючи його з невеликою кількістю кальцію, або не вдаватися до використання гормонів, а лікувати одним кальцієм “.
Остеопороз – причини і лікування.
Остеопороз – причини і лікування. “Молода жінка з 20 років повинна починати лікування остеопорозу та проводити її протягом усього життя”, – стверджує Луї Авіолі, доктор медицини, директор відділення з вивчення мінерального обміну речовин в кістках (Вашингтонський університет, Сент-Луїс). Якщо вам уже далеко за двадцять, не турбуйтеся. Почавши на 10-30 років пізніше, ви все одно можете звести до мінімуму ризик появи остеопорозу або, якщо він вже виник, усунути причини, які до цього призвели.
Ось що Ви повинні робити:
Кальцій. Хоча в нині діючих “Рекомендованих дієтичних нормах” вказана добова доза споживання кальцію для дорослих у розмірі 800 мг, доктор Авіолі вважає, що всі жінки у віці 20 років і старше повинні приймати в день як мінімум 1000-1500 мг. Доктор Нотеловіц радить жінкам приймати по 1000 мг до менопаузи і по 1400 мг після менопаузи. Підлітки і вагітні жінки повинні отримувати щодня по 1200 мг. Кальцій у великій кількості міститься в таких продуктах, як молоко, йогурт, сир і сардини, а додаткову кількість кальцію можна одержувати, приймаючи таблетки, особливо якщо ваша дієта не дозволяє вам вживати перераховані вище продукти. Так, доктор Авіолі рекомендує приймати таблетки карбонату кальцію в поєднанні з вітаміном Д, який допомагає засвоювати кальцій.
Сгентон Кон, доктор філософії, професор медицини, який працює в школі медицини Нью-йоркського державного університету (Стоуні-Брук), він же керівник відділення медичної фізики Брукхейвенской національної лабораторії (Нью-Йорк), вважає, що додаткову норму кальцію можна приймати під час їжі або на ніч, але краще за все розділити всю денну норму на невеликі дози і приймати протягом дня. “Прийнявши весь кальцій відразу, ви тим самим перезавантажте організм, і не виключено, що левова його частка вийде незасвоєний разом зі шлаками”, – пояснює доктор Кон.
Профілактика остеопорозу
Профілактика остеопорозу. Достатньо простого пояснення суті хвороби, щоб стала зрозумілою необхідність профілактичних заходів остеопорозу. Скелет призначений не тільки для того, щоб підтримувати плоть. Насправді кістки схожі на сховище, в якому знаходяться мінеральні речовини, життєво важливі для роботи всього організму. Коли у вашій їжі міститься неадекватна кількість мінеральних речовин, організм, для того щоб заповнити нестачу, “викрадає” їх у кісток. Накопичення з роками недолік кальцію через те, що організм буквально сам себе з’їдає, призводить до того, що кістки стають крихкими і пористими. Серйозні структурні зміни, з медичної точки зору, доповнюються викривленою спиною, що виглядає дуже непривабливо з естетичної точки зору.
На думку Роберта П. Хіні, доктора медицини, професора школи медицини Крейгтонского університету (Омаха, шт. Небраска), у чоловіків втрати кісткової маси починаються десь близько сорока років і протікають зі швидкістю 0,3 відсотка на рік. Зазвичай чоловіки не стикаються з проблемою руйнування кісток аж до 80 років.