Чи могли давні єгиптяни самостійно звести свої гігантські піраміди і палаци? Люди, які лише читали про ці споруди в підручниках історії, вважають: так. А от багато хто з тих, хто бував у цій країні і блукав, наприклад, по долині Гіза, сумніваються. Надто вже значні ці споруди, нехай навіть на їх будівництві, як передбачається, трудилися десятки тисяч рабів.
Версія Конан Дойла
Теорія, що піраміди – це матеріальні сліди якоїсь більш давньої технологічно розвиненою цивілізації, висунута аж ніяк не сьогодні. Наприклад, в 1929 році «батько Шерлока Холмса» Артур Конан Дойл опублікував фантастичний роман «Маракотова безодня», герої якого потрапляють в якесь місто – острів, тисячі років тому опустився на дно Атлантичного океану. Коли один з них оглядає підводні будови, то помічає, що: «Колони, площадки та сходи цієї будівлі перевершували все, що я коли-небудь бачив на землі. Найбільше будівля схоже на залишки храму Карнака в Луксорі, в Єгипті, і, дивна річ, прикраси та напівстерті написи в дрібницях нагадували такі ж прикраси і написи великих руїн поблизу Нілу ».
За версією Конан Дойла, до речі, відвідав Єгипет до написання цього роману, всі місцеві древні споруди були побудовані атлантами. А Дойл, за визнанням його сучасників, як і його знаменитий герой-детектив, мав блискучими аналітичними здібностями.
На чому засновував свої висновки Конан Дойл, не ясно. Але в нього зараз є безліч послідовників. Наприклад, керівник Лабораторії альтернативної історії Андрій СКЛЯРОВ, який неодноразово бував в Єгипті, стверджує, що більшість місцевих пам’яток історії дійсно створено представниками древньої працивилізації:
– Можна називати їх атлантами, можна інопланетянами, можна якось по-іншому, але їх слідів в Єгипті неймовірна кількість. Навіть дивно, що єгиптологи раніше не звертали на це уваги. Хоча зараз у мене створюється враження, що самі єгиптяни про щось здогадуються, але ретельно приховують таємницю.
– Якщо можна, конкретні приклади …
– Будь ласка, почнемо з великого сфінкса. Класична єгиптологія стверджує, що він був побудований за часів фараона Хеопса або його сина – приблизно 2,5 тисячі років до нашої ери – на підставі лише того, що за своїми «художнім особливостям» його можна віднести до тієї епохи. Але ще півтора століття тому в Гізі була знайдена так звана «Інвентарна стела», на якій зазначено, що Хеопс наказав тільки відремонтувати пошкоджену статую. Відремонтувати, а не звести!
А на початку 90-х американський геолог Роберт Шох довів, що борозни на тілі сфінкса і на стінці траншеї навколо нього – сліди ерозії не вітрової, а дощової: вертикальні смуги замість горизонтальних. Але серйозних дощів в Єгипті не було як мінімум вже 8000 років.
Відразу після публікації Шоха єгипетська влада затіяли строкову реставрацію сфінкса. Зараз нижні дві третини пам’ятника закриті нової кладкою, а верх скульптури зачищений – майже ніяких слідів ерозії не залишилося. До речі, приблизно в цей же час була захована в запасники Каїрського музею і «Інвентарна стела» – до цього вона була виставлена на загальний огляд, а тепер замість неї поставили іншу. У відповідь на розпитування про цю стелі доглядачі музею тільки здивовано знизують плечима. Спілкуйся на http://maxichat.ru/.