Важлива умова для проведення успішної рекламної кампанії сайту – розуміння очікувань користувача і його мотивів при пошуку.
Пошукові запити і розбиття на групи і класи для створення ефективних рекламних компаній широко використовується не тільки в контекстній рекламі, пошукові машини вже давно групують і аналізують пошукові ключові слова, тому це важлива складова робота SEO оптимізатора в просуванні сайту.
Існують ключові слова, які можна назвати “золотими” і високорентабельними!
Пошукові запити можна розділити на наступні групи або типи:
Мотив або мета пошуку:
Інформаційні запити (“що таке SEO оптимізація” – мотивом подібного пошуку служить пошук необхідної інформації серед перевірених і якісних джерелах інформації або чітку відповідь на своє питання)
Навігаційні запити (“вконтакте”, “фейсбук”, “SEO справа” – мета знайти свідомо відомий конкретний веб джерело). За основу часто беруть ім’я сайту російською мовою, у зв’язку зі складністю написання точного імені англійською або просто лінь забивати точний урл сайту в браузер.
Транзакційні запити (“замовити послуги контекстної реклами”, де за мету ставиться виконання конкретної дії на веб сайті, тому дуже часто саме вони є самими конкурентними)
Мультимедійеі запити (“відео уроки просування сайтів”, “аудіо книга розкрутка сайтів”, “схема seo просування”, “онлайн-презентації просування сайтів)
Інші або загальні ключові слова – не відносяться до вищезазначених чотирьох групах або такі мотив яких занадто розмитий.
Частота пошукового запиту:
низькочастотні ключові слова (НЧ);
середньочастотні запити (СЧ) “SEO просування сайту”;
високочастотні (ВЧ) “SEO просування”.
Для кожної ніші існує своя таблиця структурування по частотності. У деяких інтернет сферах> 300 це вже ВЧ.
Точність формулювання:
Точні запити (чіткі);
Неточні запити (нечіткі, багатозначні).
Неточні пошукові ключові слова викликані лінню, але все одно вимагають від користувача уточнення.
Конкурентність слів з точки зору SEO просування:
нізкоконкурентние ключові слова (НК);
висококонкурентні (ВК).
Аналіз конкурентності сайтів, що знаходяться в ТОП допомагає прогнозувати складність SEO просування сайтів.
Цінова політика, якщо використовується контекстна реклама!
дорогі кліки / покази;
дешеві покази.
В основі цієї класифікації лежить вартість показу або кліка в відомих системах контекстної реклами Yandex / Google. Крім того ще важливо: Дорогі кліки часто позначають хорошу конверсію! Низька ціна за клік ВЧ часом змушує також враховувати і розділяти ключові слова по місячному загальному бюджету:
високий загальний бюджет для запиту на місяць;
низький загальний місячний бюджет.
Таким чином при поділі ключевіков необхідно обов’язково розділяти їх на 4 групи. Дане розділення часто використовується розробниками СДЛ (сайти для людей) орієнтованих на заробітку через Google Adsence
Мова запиту
англійський “seo optimization”
російський “сео оптимізація”
споріднені мови українська, білоруська і т.д. “Оптімізація”
трансліт “seo optimizacija”
сленги і жаргони “сеошник”, “Дори” і т. д.
граматично правильні і друкарські помилки
Сочитание мов RU-EN “seo оптимізація”
Окремо розглядаються запити з поєднаннями всіх вищезазначених підкласів. Часто до цих змішаним класам приділяється велика увага при безбюджетного SEO просування.
За наявність географічних атрибутів (вони ж топоніми) або ідентифікаторів географічних об’єктів:
Виділяють ключові запити з топонімами;
Ключові слова без топонімів.
Не будемо розглядати види і класи топонімів, а лише згадаємо наступні топоніми: астіоніми – наявність назви міста в запиті; урбанонім – внутрішньоміського об’єкта; годонім – вулиці; ойконім – населених місць.
Геозавісімоть пошукової фрази з точки зору пошукового просування:
Геозалежних (видача різна).
Геонезавісімие (видача буде однакова для будь-якого регіону).
За синтаксису запиту
Стандартні запити виконуються звичайною людиною.
Пошук цитат, запити на перевірку на плагіат або з використанням пошукових операторів і синтаксису пошукових систем, наприклад “site: http://seoprofy.ua/“, allintitle: “найдорожчі ключові слова”.
Подібний аналіз необхідно робити при оцінки трафіку з пошукових систем в Google Analytics. Часто зростання трафіку з google organic по статистики гугл аналітікс обумовлений різким сплеском подібних специфічних фраз.