«В оборонній фірмі НВО” Вимпел “, відомій своїми успіхами в галузі електроніки, радіолокації і космічного зв’язку, створений прототип бластера – легендарної зброї з фантастичних романів. У невеликому приладі дві батарейки по чотири з половиною вольта. А потужність “пострілу” досягає 20 кіловат. Плазма, яку можна випускати і променем, і згустками, легко пробиває металеву пластинку … На запитання журналіста: “І як далеко стріляє ця штука?” – Винахідник відповів: “Вважайте, що ви мене про це не запитували …”
(Газета «Робоча трибуна»)
Лазери
«У повернувшихся з США радянських працівників виявилося різке погіршення зору. Лікарі встановили відшарування очної сітківки, при цьому першим ділом запитали: “Ви опромінення лазером не піддавалися?”
З американської преси відомо, що подібну апаратуру шпигунські відомства пристосовували для стеження і видобування інформації ».
(«Армія ночі». М.: Политиздат).
Ультразвук
«… Ефективним засобом для розгону масових маніфестацій, як розраховує поліція, буде посилено розробляється віброгенератор ультразвукових коливань. Застосування такої апаратури викличе сильний головний біль, а при високій інтенсивності може призвести до крововиливу в мозок. Передбачається також вплив на великі маси людей інфрачервоними променями, які здатні викликати переляк, тремтіння, непритомність і навіть епілепсію »
(В. Ковальов. «Досьє репресій». М.: «Молода гвардія»).
«… На одному з англійських іподромів сталася НП. Коли фаворит впевнено наближався до перемоги, він раптово відчув “роздираючий череп” імпульс. В ту ж мить кінь під ним став дибки і скинув вершника. Винуватця події вдалося знайти. Якийсь винахідник, великий любитель перегонів, вставив у звичайний бінокль замість лінз потужні ультразвукові генератори. Варто було натиснути кнопку, і сильний імпульс прямував в ту точку, куди було спрямовано цю незвичайну зброю … »
(Газета «Праця»).
Радіоуправління
«Директор Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології АН СРСР академік П. В. Симонов якось сказав:” Щонайменше вже двадцять років вченим-нейрофізіологам відомо, як управляти живим організмом. І є не один спосіб «панувати”. Спочатку Рудольф Гессе знайшов в мозку центри, які відають страхом і люттю, трохи пізніше американець Олдс виявив ділянки позитивних емоцій – задоволення, нагороди. У ці ділянки стали вводити електроди – і ось вам перші зразки керованої поведінки. Залишалося тепер довести, що таким способом можна керувати не тільки щурами (а саме вони були першими об’єктами управління), але і більш високоорганізованими істотами. Так науковий світ дізнався про досліди іспанця Хосе Дельгадо.
… На арену випускають розлюченого бика, він мчить на тореадора, а той – ані руш. І ось в останню мить, коли зіткнення, здавалося, неминуче, тореадор натискає кнопку на своєму пульті управління, і бик завмирає як укопаний. Тільки тут глядачі бачать на його голові кілька імплантованих електродів »
(Газета «Комсомольская правда»).
Генератори
«Електронний пристрій для боротьби з термітами (авторське свідоцтво № 1393078) створив професор Г. Богданов. Випромінювання цього апарата вбиває комах, паралізуючи їх нервові центри … Але при зміні діапазону частот такий же вплив може надавати і на людину.
У 1973 році у військовій частині 71592 під Новосибірськом проводилися досліди з дистанційного впливу на мозок людини за допомогою установки «Радіосон». Результати були отримані – піддослідні, що потрапили в зону променя цього пристрою, швидко засипали.
Винахідник спочатку задумував цю установку як «гуманну зброю». Його передбачалося встановлювати на супутниках і опромінювати ворожу територію перед наступом, після чого наші армії могли б без єдиного пострілу входити в заснулі міста … »
(Газета «Праця»).