За документами, Жанна д’Арк була засуджена через єресь, але англійці охороняли її, як військовополонену. Керував всім процесом П’єр Кошон, який був на стороні британців. Законним способом ліквідувати французького головнокомандувача не вийшло, оскільки та завжди знаходила пояснення того, що відбувається.
Їй вдалося спростувати звинувачення в єресі, використовуючи різні виверти. Англійський суд почав чіплятися до інших фактів, наприклад, чому Жанна носить чоловічий одяг, а також не дотримується церковних законів. Хоча Феміда теж їм не слідувала, всупереч усім принципам, Папі відмовили у подачі апеляції.
Незважаючи на всі спроби, француженка не визнала себе винною. Найстрашніше попереду – це камера, де утримували героїню. Охоронці знущалися над нею, умови для перебування були жахливими. Незабаром Кошон вирішив піти на підлість.
Підвів свою співвітчизницю до багаття, і сказав їй, що вона повинна підписати документ, що свідчить про зречення від єресі. У такому випадку Жанну перевели б у церковну в’язницю, де умови набагато кращі, ніж у звичайній. При цьому, зачитаний текст не відповідав написаному на папері.
Сама Жанна не помітила виверт, оскільки була неписьменною. Тому підписала документ, де йшлося про повне зречення від своїх ідей. В даному випадку д’Арк стала жертвою свого єдиного недоліку, звичайно ж, ні в яку церковну в’язницю її ніхто не збирався відправляти.
Після закінчення декількох днів у «чаклунки» забрали жіночий костюм, а натомість дали чоловічий. А це суперечило пунктах договору, тому французьку героїню засудили до смерті. Як померла ця дівчина всім відомо – її спалили в Руані на площі Старого Ринку.
Сталося це 30 травня 1431. Під час «живої кремації» засуджена Жанна проголошувала різні фрази релігійного характеру. Перед самою смертю вона попросила у ката хрест, той простягнув їй дві палички з хмизу. Тримаючи їх у руках, д’Арк вигукнула «Ісус!», Причому зробила це кілька разів. Усі присутні на площі люди плакали. А попіл молодий головнокомандувача розсміявся над Сеною.