Виникає рак грудей у жінок, що полюбляють загоряти топлесс. Рак грудей являє собою злоякісну пухлину, що розвивається із залозистого або покривного епітелію молочних залоз.
Рак може розвиватися в будь-яких тканинах і органах, якщо в них є епітеліальні клітини. Найчастіше раком хворіють такі органи: шлунок, матка, легені, шкіра і молочні залози у жінок.
Щорічно у світі реєструється близько 1 млн хворих на рак молочної залози у жінок. За існуючими даними, у США кожна восьма жінка хворіє раком молочної залози.
Ракова пухлина складається з:
– паренхіми (епітеліальні клітини, розташовані окремими комірками);
– зєднані-тканною строми, у якій є розвинені лімфатичні і кровоносні судини.
Можна виділити кілька видів раку:
– скиррозний рак (переважна кількість строми);
– мозговидний рак (велика кількість епітеліальних клітин, зібраних у великі комірки);
– аденокарцінома (переважають залозисті клітини).
У предраковий період епітеліальні клітини починають інтенсивно ділитися, через якийсь час вони руйнують свою сполучну оболонку і починають утворювати окремі колонії. Після цього починає розростатися зєднані-тканною строма.
На першій стадії ракова пухлина має порівняно невеликий розмір і рухливий характер. Через якийсь час вона проростає в глибину тканини або органа. Наступає друга стадія раку. Орган, уражений раковою пухлиною, починає погано функціонувати. У лімфатичних вузлах починають утворюватися окремі метастази. На третій стадії раку молочної залози злоякісна пухлина починає вражати сусідні тканини і органи. Через якийсь час у лімфатичних вузлах також починають утворюватися метастази. Розвиток раку може викликати внутрішню кровотечу, утворення виразок і некрозів. У цей період наступає четверта, заключна стадія раку молочної залози. Самопочуття жінки різко погіршується, відбувається ракова кахексія.
Тому так важливо завжди дбайливо ставитися до свого здоров’я. На жаль, останнім часом засмага топлесс стала дуже популярна в Україні. Багато жінок, бажаючи одержати рівну засмагу, загоряють без купальника. Багато хто не розуміють що так вони у смертельному ризику раку груді.
Якісні сонцезахисні засоби ще якось оберігають шкіру від сонячних опіків, але не урятувати від пагубної дії ультрафіолету ніякий засіб не здатний, а ціна такої красивої засмаги рак молочної залози Профілактикою раку молочної залози є тільки обережне відношення до прийому сонячних ванн.
Якщо раніше пацієнтами онкологів були жінки старше 45 років, останнім часом раком груді занедужують зовсім молоді дівчата у віці до 25 років. Це пов’язане з тим, що сучасна молодь зловживає ультрафіолетовим опроміненням, проводячи на пляжах і у соляріях занадто багато часу.
Восени частішають випадки виявлення раку груді і шкіри. При цьому очевидний зв’язок захворювання раком і засмаги топлесс.
До доктора потрібно звернутися, якщо після прийому сонячних ванн були виявлені наступні симптоми раку молочної залози:
– ущільнення в груді будь-якої форми і розміру;
– відчуття дискомфорту або незвичайний біль у груді;
– зміна зовнішнього вигляду молочної залози (зменшення, збільшення, деформація);
– зміна зовнішнього вигляду соска (утягнутість) або околососковой ареоли;
– виділення із соска;
– поява виразок, ран, синців на молочній залозі;
– деформація лімфатичних вузлів у пахвовій області і над ключицею (ущільнення, збільшення, хворобливість);
– поява нерівностей на шкірі при підйомі руки нагору;
– стянутость шкіри молочної залози;
– різкий біль у ключиці;
– розладу неврологічного характеру (запаморочення, головний біль);
– шелушение шкіри молочної залози;
– набрякання плеча або пахвової западини.
Більшість жінок ігнорує перераховані вище симптоми або, виявивши їх у себе, просто боїться іти на прийом до лікаря. Ще більше збільшує ситуацію продовження колишнього способу життя – прийом сонячних ванн топлесс, постійне знаходження на сонці, відвідування солярію це збільшує ризик захворіти на рак молочної залози.
На кожній наступній стадії розвитку рак молочної залози стає усе більше небезпечним. Також поступово зменшуються в жінок шанси вилікувати рак і не втратити груди. Більш-менш сприятливий прогноз можуть дати лікарі, якщо пацієнтка звернулася до них на початковій стадії захворювання на рак молочної залози.
Спочатку рак молочної залози перебуває в так називаної прединвазіонній стадії, у цей період ракова пухлина ще не проникнула під підстильний шар епітелію шкіри. Велике значення має, чи проросла пухлина в лімфатичні і кровоносні судини, адже саме по них ракові клітини можуть поширитися по всьому організмі, вражаючи все нові і нові тканини і органи.
Кожній жінці, що любить загоряти топлесс у соляріїх, необхідно хоча б раз у рік проходити всі необхідні обстеження (маммографію), а краще зовсім відмовитися від подібного виду засмаги. Жінкам старше 50 років обстеження потрібно проходити мінімум 2 рази в рік, а також їм категорично не рекомендується загоряти топлесс.
Любі жінки краса це страшна сила але ваше здоровя важливіше. Бережіть себе!!!