Онкологічні хвороби вважають грізним ворогом, який забирає життя багатьох людей. До цих пір сучасна медицина не до кінця змогла вивчити природу появи ракових хвороб. Під сумнів іноді доводиться ставити інфекційний характер злоякісних новоутворень. Але теорія така існує і про неї варто знати.
Рак крові: причина появи, симптоматика
Звідки береться рак крові
Лейкемія, або рак крові, з’являється в кістковому мозку, в якому виробляються кров’яні клітини. При цьому раптом стартує вироблення у величезній кількості атипових кров’яних білих тілець або лейкозних клітин. Вони не здатні виконувати ті функції, які вважаються характерними для білих звичайних клітин крові, швидше ростуть і в потрібний момент не припиняють своєї зростання. Лейкозні клітини після закінчення певного часу витісняють звичайні лейкоцити. Людина стикається з серйозними проблемами зі здоров’ям: формується анемія, з’являються інфекційні захворювання та всілякі кровотечі. Лейкозні клітини проникають у різні органи і лімфатичні вузли, викликають біль і ріст пухлини.
Чому з’являється рак крови
Лікарі не знають, що може стати причиною лейкемії. Відомо тільки, що окремі фактори здатні підвищити ризик захворювання на лейкоз. До таких факторів відносять:
частий контакт з хімічними реагентами (наприклад, на робочому місці);
сильне радіоактивне випромінювання, здатне впливати на людину;
хіміотерапія при лікуванні онкологічного захворювання іншого виду;
синдром Дауна;
порушення на генетичному рівні;
нікотинова залежність.
Теорія Льва Зільбера
Існує теорія, яку розробив в 1940-х роках російський вірусолог Лев Зільбер. Він прийшов до висновку, що вірус здатний змінювати генетичну основу здорової клітини, і це провокує її безконтрольний поділ. Учений з’ясував, що вірусні структури знаходяться в пухлині тільки на ранніх етапах розвитку. Виходить, вірус тільки запускає патологічний процес, клітини пухлини далі розмножуються без його участі. Але повинно співпасти досить велика кількість факторів, щоб у зараженої вірусом сформувався рак.
Симптоми раку
Пухлину на ранньому етапі зазвичай розвивається без болю, специфічної симптоматики не з’являється. При цьому з’являється так званий синдром малих симптомів ракових захворювань:
безпричинна слабкість;
анемія;
стомлюваність;
депресія;
раптове різке схуднення.
Цей набір скарг і повинен стати приводом для візиту до лікаря.
Деякі різновиди злоякісних пухлин виявляють візуально або пальпації (промацування). При виявленні у себе на шкірі або слизових оболонках, в молочних залозах ущільнення або незрозумілих новоутворень, варто поспостерігати за ними. Зверніться до лікаря, який при необхідності направить вас на додаткові.