У резюме вказуйте усі установи і фірми, де ви раніше працювали. Невідомо, на що більше зверне увагу роботодавець: на вашу освіту чи на посаду.
Коротко у резюме охарактеризуйте коло ваших прямих обов’язків в установах, де ви раніше працювали. Якщо на попереднім місці роботи ви займали керівну посаду, то у резюме вкажіть, скільки людей у вас було в підпорядкуванні. Після характеристики кожної колишньої посади у резюме вкажіть причини свого звільнення з роботи.
Якщо у вас немає стажу і ви влаштовуєтеся на роботу відразу після закінчення вузу, технікуму або училища, то у резюме вкажіть, у яких місцях ви проходили виробничу практику за фахом або де стажувалися.
Бажаючому одержати престижну роботу необхідно знати про те, що навіть недоліки у резюме можна показати на користь кар’єрі.
Переконаєте спочатку себе, що ви є найкращим і гідним працівником, а потім і роботодавця. У той же час ніколи в резюме не перебільшуйте своїх можливостей, тому що ви ризикуєте не впоратися з майбутньою роботою.
Відкрито і чесно розповідайте про себе на співбесіді, що обов’язково вас чекає при влаштовуванні на роботу, чим сміліше ви перелічите свої успіхи і досягнення на попередніх місцях роботи або в навчальному закладі, тим більше у вас з’явиться шанси на те, що ви зацікавите роботодавця і що вам приділять не протокольні 15 хвилин.
Часто роботодавців не цікавить, чи існує в природі ваша трудова книжка. Насамперед вони звертають увагу на рекомендації, досвід роботи, знання і володіння професією, а також на здатність пройти тест на креативні ідеї і пропозиції і об’єктивно описати не тільки свої позитивні, але і негативні якості як працівника.
Якщо роботодавець буде запитувати вас про попереднє місце роботи, а також про те, що вас не влаштовувало в ній, то не варто лаяти колишнього начальника або говорити про те, що вас не влаштовувала заробітна плата.
Не варто впадати в депресію щораз, коли вам відмовили в робочому місці: не повезло сьогодні, так повезе завтра, потрібно лише бути впевненим у власних силах. У той же час не треба заспокоювати себе вираженням: «Усе, що не робиться, усе на краще!»
Такий підхід до невдачі при влаштуванні на роботу може у свою чергу зупинити ваш професійний ріст, викликати небажання у розвитку вашого інтелекту і практичних навичок.
Особливо виділяється серед ряду інших причин невдач при влаштуванні на роботу малий досвід роботи або зовсім його відсутність. Якщо ви хочете, щоб малий досвід роботи не створив негативне враження, то опишіть як можна більш цікаво всі інші ваші достоїнства, наприклад ваше відмінне навчання в інституті, знання іноземних мов, уміння налагоджувати контакт навіть із людьми важкого характеру, і обов’язково підкресліть своє гостре бажання влаштуватися саме в цю компанію.
Памятайте маленький досвід роботи ще не є приводом до того, щоб ви опускали руки або читали в газетах рубрику «домашня робота». Усі великі фахівці стали такими тільки в процесі роботи, починали ж вони, як і багато інших людей, з першого щабля кар’єрних сходів.
Представникам робочих спеціальностей при влаштуванні на роботу потрібно пам’ятати про те, що вирішальним фактором у їхньому прийнятті на роботу є досвід і характеристика з колишньої роботи або місця проходження виробничої практики. Звичайно із влаштуванням на робочу спеціальність не виникає ніяких проблем, тому що ці професії зараз дуже затребувані. Тут важливо інше: з перших днів роботи на серйозному підприємстві або в компанії ви повинні дати зрозуміти начальству, що ви є акуратним і хорошим робітником.
Практично у всіх престижних організаціях, якою би діяльністю вони не займалися, потрібне знання комп’ютера володіння багатьма програмами і уміння користуватися мережею Інтернет. Причому не варто дивуватися, якщо роботодавець просить людину, що прийшла влаштовуватися на роботу, показати своє вміння користуватися комп’ютером на ділі прямо на співбесіді.
Звичайно, знайти роботу людині, що володіє тільки однією спеціальністю і не хоче розширювати коло своїх знань і умінь, практично неможливо, однак якщо підійти до ситуації тимчасової відсутності роботи з оптимізмом і вірою у власний успіх, те гарна робота рано або пізно найдеться. Поради як скласти резюме.