У Діда Мороза чи Санта-Клауса, прийнято думати, що вірять тільки діти. Однак таємниці цих споріднених персонажів деколи хвилюють навіть серйозних учених.
В одному з американських університетів навіть був оголошений спеціальний конкурс, в ході якого учасники повинні були пояснити комісії, як Санта-Клаусу вдається всього за одну ніч облетіти сотні мільйонів дітей по всій земній кулі, щоб розкласти подарунки під ялинками або в спеціально розвішані біля каміна панчохи.
Здавалося б, що така ідея в голову могла прийти тільки божевільним. Однак студенти без задоволення відгукнулися на неї і взяли в конкурсі найактивнішу. Звичайно, більшість пояснень не інакше як жартом і не назвеш, проте були й такі, які змусили самих членів високого журі на хвилину повірити існування «північного діда».
Приміром, якийсь 19-річний Аллан Грейтхем запропонував суддям ідею про те, що незвичайна швидкість Санта-Клауса пов’язана з викривленням просторово-часового континууму. «Вся справа в тому», – заявив Аллан, – «що мої улюблені костюми Санта Клауса, та і ваші, я сподіваюся, теж, здатні трансформувати простір і час, як би вивертаючи їх навиворіт і збираючи як намистинки на нитці».
Найцікавіше, що такого роду пояснення чудесних здібностей Санта-Клауса гармонує з теорією Ейнштейна. Виходить, що для Санти час тече зазвичай, тобто він може розвозити свої подарунки протягом цілого року, а ось для «спостерігачів» на Землі, його дії стискаються до розміру одного єдиного передріздвяного вечора.
Ця ідея настільки сподобалася журі, що Аллан Грейтхем отримав головний приз – 50 тисяч доларів. Виходить, що казка може насправді стати дійсністю.
Якщо проаналізувати доводи інших юних тлумачів таємниць Санта-Клауса, то можна виявити цікаву закономірність: діти вірять у Санта-Клауса, тому що вони впевнені в існування дива. Дорослі ж зберігають надію на існування цього персонажу, як втілення добра і радості, яке обов’язково прийде в будинок. Можна сказати, що таємниця Санта-Клауса пов’язана з психологічними станами людини. Хтось каже, що це не що інше, як один з варіантів помутніння розуму, але … Одні вірять в Бога, інші вірять у Санта-Клауса, треті вірять прогнозам Ванги, четверті не вірять ні в що. Тому хто з цих людей правий, а хто ні – така ж глобальна таємниця людської душі, як любов або дружба.
Таємниці Санта-Клауса розкриті але про новий рік нам не слід забувати тому слід припасти крисиві “Поздравления с Новым годом.”