“… Піраміда божественна, це – храм безмовного моління, вона – вічний знак устремління душі від людського до надлюдського, вона – зодческий псалом, завершальний віршем своїм, завершальний вістрям своїм стосується Неба”. Ці слова належать російському поетові-символіста Валерію Брюсову. Усі пізніші дослідження єгиптологів – лише підтвердження цієї його пророчої здогадки.
Але якщо піраміди (продовжимо думку Брюсова) – “якийсь гігантський символ”, в якому відображено “певний смисл”, то хто їх творець? Хто творець Сфінкса, зберігача та символу Таємниці, можливо, того самого прихованого в пірамідах Навчання.
Скільки б не велося суперечок про час його створення, стародавні і дуже стійкі перекази халдеїв, греків, римлян і навіть арабів стверджують, що під землею був виритий таємний хід, по якому жерці проходили від Сфінкса до великої піраміди. Століття дослідників хвилює інше важливе питання: чиє обличчя має у Сфінкса?
У XIII столітті, коли цей гігантський монумент ще не втратив свого первозданного вигляду, Абдул Латіф, лікар, філософ, мандрівник, автор фундаментальної праці “Про людському тілі” писав “… його (Сфінкса. – Ред.) Особа прекрасно, а рот несе друк витонченості “.
Ґрунтуючись дійшли до нас свідченнях древніх істориків, ризикну зробити припущення, що Сфінкс нерозривно пов’язаний з особистістю творця перших пірамід в Гізі – архітектором Імхотепом.
Ось що означає ім’я Імхотеп. Так стверджує жрець Манефон, “Гор, Небмаат, великий бог, якому дано життя, вічність і благоденство. Цар Верхнього і Нижнього Єгипту, Владико Обох діадем, Небмаат, … Снофру, владика” хепет “а, золотий Гор, перший у всіх божественних місцях навіки .. . “Цей напис був знайдений в 1924-1925 роках в одній з гробниць неподалік від піраміди Хеопса експедицією під керівництвом доктора Рейснера.
Фраза ця, на погляд необізнаного повна незрозумілих імен і позначень, насправді – звід епітетів великого зодчого, вченого і архітектора Імхотепа.”Небмаат” має кілька значень це і “Небесна Мудрість”, і “Сяюча Мудрість” і Владика Мудрості “,” Владика “хепет” а – владика Шляхи до бога, “Снофру” – значить Присвячений або “Обретший анх”. До речі, цьому Снофру приписується підставу 111-IV династії фараонів. Правителя під цим ім’ям в Єгипті не було, насправді ж засновником цих династій був Снофру – Імхотеп.
Що ж відомо про це Мудреці, обожествлялися за життя?
Ім’я Імхотеп прийшло до нас із Стародавнього царства, з епохи правління Єгиптом фараона Джосера. Саме ім’я Джосер означає “чарівний”, “чудовий”, “священний”. І воно теж є епітетом Імхотепа!
Народився Імхотеп в 2902 дон е.. в епоху Тельця. За свідченням жерця Манефона, Імхотеп був сином Канефера, перевершеного різьбяра по каменю У Мемфісі, столиці Єгипту, Імхотеп освоїв спеціальності муляра-скульптора, теслі, різьбяра, гончарне мистецтво Легенда розповідає, що він став не тільки видатним зодчим, а і астрологом, філософом, лікарем Знання його справді були безмежні Ставши Головним жерцем Геліополя і всього Єгипту, Імхотеп як релігійний вчитель об’єднав у своєму вченні все найкраще з релігії до династичної епохи і вчення династичної епохи, оповіді про богів різних номів (місцевостей Єгипту) в певну систему, затвердивши Славу Єдиного Бога, який є Таємний, Невідомий, Невідомий під ім’ям Амен Імхотеп ж надихнув жерців і правителів на будівництво великих пірамід, що втілюють езотеричні знання, частково зафіксовані в “Текстах пірамід” і в 42 папірусах-книгах, написання яких згодом було приписано Тоту Гермесу Трисмегісту. Греки його називали богом Гермесом, а єгиптяни Тотом, або туги, богом місяця, і зображували в давнину з головою ібіса, увінчаною серпом місяця.
Однак Тотом в цих трактатах іменує себе Імхотеп, як би вказуючи, що він – той, хто є носієм знань Вищої мудрості. Але якщо за минулі тисячоліття ім’я Імхотепа забулося і змінилося, книги згоріли (під час пожежі в Олександріївській бібліотеці, коли римляни підкорили Єгипет), то залишилися піраміди, Біблія в камені, – одне з чудес світу – творцем, архітектором яких є Імхотеп.
Апофеозом грандіозного задуму Імхотепа стало виникнення комплексу пірамід у Гізі, будівництво яких завершили його учні, серед яких був Хеміун, племінник фараона Хеопса.
Найімовірніше, і знаменита “Книга мертвих” складена Імхотепом. Адже піраміди за його задумом призначалися для проведення душ покійних правителів, жерців, сановників по потойбічному світі, а також для посвячення обраних до вищих знань. Не випадково. будучи верховним жерцем Геліополя, Імхотеп мав сакральне ім’я ур мау, що перекладається як “Той. хто бачить Великого “, тобто бога сонця Ра, і шанувався як” Великий який бачать “Минулого таке посвячення буде присвоюватися титул” фараон “Тільки з XVII або XV століття до н е” фараон “з титулу стане назвою царственого правителя Єгипту.
Авторитет Імхотепа був настільки великий, що його о божествили за життя вважаючи сином бога Птаха і поклонялися аж до епохи Птоломея (II століття н.е.) На честь обожненого Імхотепа будували храми в Карнаке, Дейр ель-Бахрі, Дейр ель-Медіні, Саккарі Каплицю в Саккарі називали Асклепейоном (лікарнею) Тут Імхотеп лікував Ось звідки пізніше виник грецький бог лікування Асклепій, а в римській міфології – Ескулап.
У самому імені Імхотеп частка “хотів” означає “жертовний вівтар”, що на символічному, образній мові пов’язане з сутністю функції месії Сутність жертви Імхотепа і полягає в тому, що в комплекс пірамід в Гізі та Сфінкса він вклав вищі знання, які століттями залишалися недоступні людям.
Цей мудрець не міг не знати, що люди поки не готові до сприйняття знань, якими він володів Історія довела його правоту Століттями обличчя Сфінкса зазнавало “каліцтва” від неосвічених нащадків Особливо дісталося голові Сфінкса в XIV столітті обличчя йому знівечив один побожний шейх, щоб виконати заповіт Мухаммеда, що забороняв зображувати обличчя обожненого людині, мамелюки використовували голову Сфінкса як тренувальну мішень для своїх гармат Царський урей у вигляді піднявшись на лобі кобри безповоротно зник, святковий плат, що спускається з голови на плечі, обламаний Від бороди залишилися лише уламки Так що символ зберігача Вищих Знань виконав долю Месії сповна, терплячи страждання у віках.
Мало хто замислювався над тим, що це велична статуя і є той великий Архітектор, який сконструював комплекс пірамід в Гізі разом з храмами, що в ньому – ключ до розшифровки значення всіх пірамід.
Сфінкс – збірний образ, в якому відображена Епоха Тельця (чотири стоянки Сонця в зодіакальних Будинках Телець (весняне рівнодення) – тіло Сфінкса, Лев (літнє сонцестояння ) – лапи передні і задня частина Сфінкса; Скорпіон-Орел (осіннє рівнодення) – невидимі крила Сфінкса; Водолій (зимове сонцестояння) – людське обличчя Сфінкса. Крім того, в особі Сфінкса відображений збірний портретний образ – Імхотепа, фараона, павіани (пов’язаний з богом мудрості Тотом, Гермесом Трисмегистом, тобто Імхотепом) та Гора (бога сонця). У цьому і полягає велична загадка Сфінкса, тому-то ім’я Сфінкса “Шепес анх” – “Живий образ”.
Так як не збереглося жодного напису часів Стародавнього Царства, де б згадувалося про Сфінкса, можна припустити, що Сфінкс як символічний образ обожненого Зодчого Імхотепа міг з’явитися саме з того моменту, коли стали зводити комплекс пірамід Гізи. Значить, час його створення – початок XXIX століття до н. е.. або на рубежі XXIX і XXVIII століть дон. е.., за часів Імхотепа.
Архітектор, Жрець, Астроном, Маг, Зцілитель – Імхотеп, проживши близько 120 років, пішов у світ інший. Його учні вірили, що він був узятий на небо живим, бо ніхто не бачив і не ховав його безживного тіла. Але він уклав себе в фігуру Сфінкса, ставши таким чином вічної загадкою для всього людства. Новостное агентство World News Agency публикует самые свежие новости шоу-бизнеса России.