Венеричні хвороби – це захворювання, які передаються, як правило, статевим шляхом.
У суспільстві існує думка, що венеричні хвороби – доля тільки тих людей, які ведуть асоціальний спосіб життя (наркоманів, алкоголіків, бомжів і жінок легкої поведінки).
Але, як показує практика, серед пацієнтів вендіспансере багато людей різного соціального статусу та матеріального становища.
Свою назву венеричні хвороби отримали на честь Венери – грецької богині кохання і плотських утіх. Про ці хвороби не прийнято говорити вголос. Часто пацієнти навіть на прийомі у лікаря-венеролога соромляться задавати питання і розповідати про свою делікатної проблеми.
Венеричні хвороби торкнулися вас … Що робити?
Перш за все, потрібно заспокоїтися. Сядьте і все спокійно обміркуйте. Не приймайте поспішних рішень і не панікуйте, заразитися ви могли де завгодно. Звичайно, ця ситуація не з приємних, але і до катастрофи теж, як правило, далеко. Більшість венеричних хвороб успішно лікуються.
Єдине, що потрібно терміново зробити, так це звернутися до фахівця і здати всі необхідні аналізи. Навіть не намагайтеся займатися самолікуванням, тільки лікар зможе визначити вид захворювання і призначити правильне лікування. Спроби вилікуватися самостійно можуть призвести до тяжких наслідків для вашого організму.
Венеричні хвороби спочатку нараховували всього чотири захворювання:
сифіліс;
шанкроїд;
паховий лімфогранулематоз.
Зараз же перелік доповнився багатьма іншими хворобами, серед яких слід особливо виділити наступні: трихомоніаз, хламідіоз, генітальний герпес, генітальний кандидоз і, звичайно, невиліковна на сьогоднішній день ВІЛ-інфекція.
Вам потрібно звернутися за допомогою в шкірно-венерологічний диспансер, а якщо ви живете в невеликому місті і його немає, тоді слід негайно записатися на прийом до районної поліклініки до лікаря-дерматолога. Не бійтеся, що хтось може дізнатися про вашу неприємності. Відповідно до лікарської таємниці інформація не вийде за межі кабінету лікаря.
Венеричні хвороби: профілактика
Звичайно, краще уникати венеричних захворювань, благо, зараз багато способів уберегтися від них. Основними методами захисту від венеричних хвороб є наступні:
сексуальні контакти з одним постійним статевим партнером;
обов’язкове використання презервативів (60-70% захисту);
застосування сперміцидів (оптимальним рішенням буде застосовувати в поєднанні з презервативом).
Якщо ж незахищений статевий акт уже мав місце бути, потрібно в найкоротші терміни вжити заходів профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом. У таких ситуаціях потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, він призначить препарати, що знижують ризик виникнення статевих інфекцій.
Венеричні хвороби: лікування
Лікування венеричних захворювань – це, найчастіше, тривалий процес, він повинен проходити під суворим контролем лікаря, який:
проведе первинний огляд;
зробить необхідні аналізи;
вивчить дані лабораторних досліджень;
призначить правильне лікування.
Уникальная методика лечения всех заболеваний.
Багато венеричних хвороб мають схожу симптоматику, і тільки людина з медичною освітою, кваліфікований лікар, зможе вам допомогти. Ні в якому разі не покладайтеся на, так звані, «народні методи лікування». Ви можете тільки принести ще більшу шкоду своєму здоров’ю, втратити дорогоцінний час і запустити хворобу.