Вірити або не вірити у віщі сни? Ми будемо використати поняття віщі сни для позначення всіх снів, що несуть інформативні послання, які незалежно від ступеня їхньої значимості і природи походження. Як визначити, який сон віщий? Для тлумачення сни треба відбирати: не у всякому є життєва важливість. На які сни звертати увагу? Як зрозуміти, який сон віщий? Виявляється, існують деякі закономірності, здатні допомогти нам розібратися.
Тільки ті сни треба брати для тлумачення, що вас вразило, зупинило увагу, налякало або обрадувало… У сні для тлумачення обов’язково повинен бути якийсь поворот. Віщі сни завжди закінчені (драматично).
Як можна відрізнити віщий сон від звичайного сну? Мені особисто дуже допомагають наступні критерії:
1. Віщий сон незвичайно насичений. Правда, віщі сни не обов’язково повинні бути кольоровими, але даний фактор може служити визначальним.
2. Послання може прийти у ваш сон трьома різними шляхами. Воно може з’явитися в трьох різних, але чітких формах протягом одного сну.
3. У віщому сні обов’язково буде присутній круглий або кулястий предмет, наприклад, м’яч, тарілка або годинник і т.д.
Якщо ваш сон, відповідає всім трьом критеріям, то ви можете назвати його віщим сном. Цінність віщого сну полягає із досвіду, що ви одержали у сні.
Спробуйте відповісти на ці питання:
1. Чи коштовні повідомлення, які ви одержали в сні?
2. Чи допоможуть вони у вашому повсякденному житті?
3. Чи розширить ваш внутрішній світ?»
Особливо звернути увагу на сни, у яких з’являється щось неприємне. Це часто свідчить про попереджуючий характер віщого сну. Якщо ви навчилися жити у світі з вашою підсвідомістю, вона буде попереджати вас навіть про незначні негативні події».
До наших днів дійшли описи віщих снів, які приснилися відомим історичним особистостям, – описи віщих снів, яким цілком можна довіряти і які свідчать про те, що віщі сни справді можуть пророкувати майбутнє.
Кальпурнія всіма силами не пускала Юлія Цезаря в сенат їй снилися страшні віщі сни. Якби Юлій Цезар ставився з меншою недовірливістю до снів, то він, можливо залишився живим.
Авраам Лінкольн завжди заздалегідь знав про перемогу в Громадянській війні на підставі віщого сну. У віщому сні він нібито швидко плив у темному човні по водах до протилежного берега…
Чудовий сон приснився Отто Бісмарку, багато в чому укрепивший його віру в себе і власне призначення. Йому снилося, що їде він на коні між скелями, які стають усе вищі, а шлях звужується… І от спереду зовсім немає шляхи… У цю мить він щосили вдаряє хлистом по скелях, і ті розступаються, він виявляється на вершині гір, а внизу простираються долини… Віщий сон йому приснився перед тим, як він став рейхсканцлером Німецької імперії.
Віщі Сни, наведені в Старому Завіті, стали великим повчанням людству, натхненням для художників і поетів.
Віщі сни можуть впливати на організм дивним образом. Учені звернули увагу ще в древні часи. До Галену, якось звернувся пацієнт, якому снилося, що його нога стала кам’яною. І через певний час у цієї людини наступив параліч ноги.
А пацієнт французького невропатолога Лермита один раз у сні відчув, як його вкусила в ногу змія. Через кілька днів саме на тім місці в нього утворилася виразка.
Менделєєв відкрив свою Періодичну таблицю елементів у сні!
Фахівці, що займаються віщими снами, часто приводять приклад віщого сну. Рилєєв, будучи в ніжному віці, серйозно занедужав. І от його мати побачила сон, у якому голос сказав їй не просити в Бога зцілення для дитини, тому що життя його буде важким, а смерть – жахливою. Бідна жінка побачила долю сина, у тому числі і шибеницю. І все-таки вона мріяла про те, щоб її маля видужало, і просила Всевишнього. Хлопчик одужав, але сон матері виявилася віщим: доля Рилєєва дійсно була дуже нелегкою, а смерть – страшною: його як учасника повстання декабристів повісили.
Говорять, що віщий сон приснився і американському президентові Линкольну. Незадовго до своєї смерті він побачив у сні Білий дім і у ньому труна під білим покривалом. Лінкольн запитав у солдата, що стояв у варті біля труни: «Хто помер?» Солдат відповів: «Президент. Його вбили в театрі». Через десять днів Лінкольн був убитий у театрі.
Едуард Сэмонс, кореспондент бостонской газети «Глоб», заснув на робочому місці 29 серпня 1883 р. Прокинувшись від жахливого сну, записав його на папері: страшна катастрофа на острові Проламі. Його запису помилково надрукували. Через кілька днів відбулося виверження вулкана Кракатау (древня назва Проламі). Віщий сон напророчив катастрофу.
14 квітня 1912 р. молода американка побачила сон про матір, що рятується від аварії корабля на човні. Сон повторив дійсну картину при загибелі Титаника.
Прикладів віщих снів можна привести скільки завгодно. Цікаво, що ж все-таки про це думають фахівці? На цей рахунок існує кілька теорій. Наприклад, біоенергетики вважають, що віщу інформацію спляча людина бере із зовнішнього джерела – з ноосфери. Відбувається це в такий спосіб. Відключений від реальності організм начебто перетворюється в прилад, що сканує ноосферу на інформацію і вибирає потрібну. Причому цією властивістю наділений далеко не кожний.
Неврологи ж порівнюють роботу людського мозку під час сну з комп’ютером. На їхню думку, мозок обробляє зібрану за день інформацію і з’єднує її із уже наявною в пам’яті. Виходячи із цієї гіпотези, віщі сни є своєрідним вікном для вивчення нервових процесів, які можуть допомагати людині виробляти, удосконалювати і коректувати стратегії поводження.
Напевно, ми не помилимося, якщо скажемо, що таємниця віщих снів так до кінця і не розкрита. Ніхто в точності не може сказати, про що насправді розповідають нам наші сни.