Щоб влаштуватися на роботу, потрібно мати залізну волю і ділову хватку. Не варто панікувати з моїми рекомендаціями ви обов’язково влаштуєтеся на роботу. Так, вимоги роботодавця можуть бути високі, але і ви чогось варті.
Розглянемо наступну ситуацію при прийомі на роботу. Ви приходите влаштовуватися на роботу, а роботодавець відноситься до вас критично. І ви не можете влаштовуватися на роботу у дану фірму. У чому справа запитаєте ви? Чому вас не беруть на роботу?
Відповідь проста ви не знаєте основних правил при влаштуванні на роботу. Тоді ви приходите на співбесіду ще раз, думаючи, що все буде по-іншому і ви влаштуєтеся на роботу . Але тут ви знову стаєте жертвою роботодавця вам повідомляють на співбесіді.
Спочатку про роботодавців, чому так безжалісно відносяться до претендентів на співбесіді. Щоб зрозуміти варто уявити себе на місці директора фірми.
Ви як керівник повинні змусити підприємство приносити прибуток. Ви повинні вберегти його від банкруцтва і вчасно розробити антикризові заходи.
Ваш успіх і процвітання будуть залежати від того, хто на вас працює. Сподіваємося, що як грамотний керівник ви віддасте перевагу кваліфікованим кадрам.
Жалість – почуття прекрасне, але брати ледаря коли невідомо, що буде завтра, – велика відповідальність. Сподіваємося, що ви тепер зрозуміли, чому ви не можете влаштовуватися на роботу. Можливо, керівнику на співбесіді не сподобалося, що ви тільки що закінчили вуз і у вас ще немає відповідного досвіду роботи.
Ваш роботодавець відчуває ваш внутрішній голос. Навіть якщо ви розмовляєте не з босом, а з його замом по кадровій службі. Логіка будь-якого кадровика проста: якщо претендент на роботу хвилюється, то що буде, якщо він зіштовхнеться з важкою проблемою?
Не варто іти на співбесіду з нежиттю або іншою хворобою. Потенційний працівник підприємства повинен бути здоровий. Ви ж показали, що не вмієте стежити за своїм здоров’ям.
Якщо ви влаштовуєтеся на роботу в серйозну організацію, то представник кадрової служби докладно поцікавиться вашим здоров’ям. Робота «на совість» віднімає багато сил.
Інший камінь спотикання – називають прогресом. Залучення до виробництва комп’ютера викликало ріст вимог до претендента на роботу. При прийомі на пристойну роботу від вас напевно буде потрібно володіння ПК, хоча б на рівні користувача. Ніколи не говоріть на співбесіді, що ви чогось не вмієте.
Якщо ви ніколи не працювали по своїй спеціальності, скажіть, що у вас є досвід роботи, але невеликий. Відомо, що деякі фірми навчають своїх співробітників і витрачають на це чималі гроші.
Іншим нововведенням останніх років є тести і анкетування. Вони містять у собі теоретичні питання за фахом і завданнями психологічного характеру. Теоретичні завдання пов’язані з тією областю виробництва, де ви збираєтеся одержати потрібну вам роботу.
На співбесіді вам потрібно поводитися так само, як поводиться жінка при знайомстві: ховати свої недоліки і підкреслювати свої достоїнства.
Можлива наступна ситуація. У вас є досвід роботи, але ви дуже часто міняли місце роботи. Ви приходите влаштовуватися на роботу в пристойну фірму. Подумайте, чи варто говорити про інші місця роботи? Керівникові навряд чи сподобається, якщо ви звільнитеся з роботи.
У принципі, скитатися в пошуках кращого життя не завжди виправдано, можна стати професіоналом і чогось досягти на одному місці роботи. Якщо ж ви все-таки вирішили поміняти місце роботи, то це виправдане рішення.
Коли влаштовуєтеся на роботу ви представляєте своє резюме, у якому зазначені всі місця роботи. Ваше потенційне начальство запросто може подзвонити на колишню роботу і поцікавитися, чим ви там займалися і чому вас звільнили з роботи.
Бажаю вам влаштуватися на роботу.