Золота та інших дорогоцінних металів на нашій планеті дуже багато, наприклад, якщо дістати на поверхню всі дорогоцінні метали, які є в ядрі, то їх кількості буде достатньо щоб укрити Землю чотириметровим шаром.
У ході формування Землі розплавлене до рідкого стану залізо поступово спускалося вниз і тим самим створювалося ядро ??планети. Слідом за собою залізо захоплювало і більшість дорогоцінних металів, таких як платина і золото.
Процес переміщення золота в ядро в підсумку повинен був позбавити зовнішню частину планети цього скарбу. Але поширеність дорогоцінних металів в так званій силікатної мантії Землі значно перевищує розрахункові величини в сотні і тисячі разів. Версій того як з’явилося на нашій планеті золото існує досить багато і однією з найбільш обговорюваних і найбільш реальних є версія пов’язана з метеоритним зливою який обрушився на Землю через деякий час після утворення ядра. Основним складовим матеріалом метеоритів було золото, яке увійшло в мантію відособлено і не пропало глибоко всередині.
З метою перевірки та докази даної теорії професор Тім Еліот і доктор Маттіас Віллболд з ізотопної групи бристольскої Школи наук про Землю провели аналіз зібраних в Гренландії професором університету Оксфорда Стівеном Мурбатом породи, походження яких налічує більше 4 мільярдів років. Унікальні стародавні камені дають повну картину складу планети незабаром після закінчення процесу формування ядра, але до моменту передбачуваної метеоритного бомбардування.
Вчені встановили присутність в даних каменях ізотопів вольфраму. З урахуванням того, що даний метал дуже рідко зустрічається на поверхні (на один кілограм породи припадає не більше 0,1 міліграма вольфраму), так само як і золото та інші дорогоцінні метали він повинен був стати однією зі складових ядра в момент його формування. Вольфрам, як і більша частина інших елементів, підрозділяється на кілька хімічних ізотопів – атомів з подібними хімічними властивостями, але які відрізняються масами. За результатами аналізів ізотопів можна точно визначити дату походження речовини, а змішання метеоритів з Землею по ідеї повинно було залишити специфічні сліди у складі різних ізотопів вольфраму.
Маттіас Віллболд визначив, що в сучасній породі кількості ізотопу вольфраму-182 в порівнянні з гренландською скорочено на 15 мільйонних часток. Це невелике, але многозначащее зміна чудово узгоджується з тим, що і необхідно довести – що надлишок доступного золота на нашій планеті є позитивним побічним ефектом руйнівної метеоритного бомбардування.
«Витяг вольфраму з гренландських кам’яних зразків і подальший аналіз з потрібною точністю його ізотопної формули були вкрай важким завданням, враховуючи невелику кількість наявного в каменях вольфраму. У реальності, ми стали першою лабораторією в світі, яка успішно провела вимірювання подібного рівня, – повідомив доктор Віллболд. – Що впали метеорити злилися з земної мантією в процесі гігантських конвекційних процесів. Тепер нашій максимальної завданням на майбутнє є визначення тривалості даного злиття. Згодом геологічні процеси заснували континенти і внесли корективи в концентрацію дорогоцінних металів в покладах руди, що видобуваються сьогодні. Результати нашої роботи доводять, що значна частина дорогоцінних металів, які сьогодні є основою економіки і ключовими у високотехнологічних виробничих процесах, були занесена на Землю з дивовижною випадковості, коли нашу планету накрило приблизно 20 квінтильйонів тонн метеоритного речовини ».