Чим швидше і якісніше працює фрилансер, тим більший дохід від фрілансу він отримає. Це не офіс, де потрібно «відсиджувати» свої робочі години. Проте, відсутність начальства – це і добре, і погано одночасно. Звична домашня обстановка дуже часто відволікає від процесу роботи. Досить складно виконати роботу якісно, коли рідні та близькі вимагають уваги, а відсутність контролю підштовхує на заняття більш приємними речами. Саме тому необхідно створити умови, які б сприятливо впливали на ефективність праці фрілансера.
- Графік роботи. Навіть якщо є можливість працювати за комп’ютером цілодобово, людина не може працювати з постійною продуктивністю. Якісно виконувати роботу можна протягом кількох годин в день, решту часу можна тільки намагатися це зробити. Крім того, кожна людина працездатна в різний час доби. Комусь потрібно встати рано вранці, щоб процес роботи був більш продуктивним, а хтось краще за все працює ввечері. Тому для фрілансера важливо правильно підібрати «свії» години і обов’язково враховувати їх при виконанні роботи. Потрібно створити стабільний графік роботи, наскільки це можливо, і тоді він увійде в звичку.
- Відволікаючі фактори. Перед тим, як приступити до роботи, слід нейтралізувати всі фактори, які відволікають увагу (вийти з чату, вимкнути музику і т.д.). Домашня обстановка теж може заважати, тому що вона тисне почуттям одноманітності, адже в цих стінах фрілансер і працює, і відпочиває. Відмінним виходом з цієї ситуації є робота в коворкінг центрі. Це місце, де за символічну плату можна працювати, як і в звичайному офісі, але займаючись при цьому тільки своїми справами. При відсутності такої альтернативи, слід просто частіше міняти обстановку.
Є безліч інших речей, які відволікають фрілансера від виконання замовлень: перегляд відеороликів, читання розважальних порталів, форумів і блогів, перевірка поштової скриньки, спілкування в чатах та інше. Всі ці заняття в цілому займають велику кількість часу. Тому слід навчитися відводити для сторонніх справ спеціальний годинник. Можна спілкуватися з друзями, відповідати на листи, читати новини, але робити це тільки в строго відведений час!
- План роботи. Приступаючи до роботи, необхідно чітко знати суть і терміни виконання завдання. Для цього потрібно скласти детальний план роботи. Великі завдання краще розбити на кілька етапів і викреслювати кожну виконану задачу. При плануванні роботи можна скористатися спеціальними онлайн сервісами, які сприяють управлінню робочим процесом, наприклад програмним комплексом «Task Manager Free» – безкоштовним продуктом компанії «Мегаплан», який допоможе спланувати і проконтролювати виконання всіх своїх завдань.
- Перерви. Потрібно обов’язково влаштовувати невеликі перерви і не сидіти довго перед монітором. Одноманітність призводить до неуважності і знижує ефективність праці. Тому при найменшому відчутті втоми потрібно вимкнути комп’ютер, розім’ятися, заварити чашечку кави, відпочити в тиші або послухати тиху релаксаційну музику. Це набагато краще, ніж виконувати відповідальні замовлення, думаючи про сторонні речі. Працювати безперервно просто неможливо.