Немає нічого гіршого, ніж спілкуватися з людиною, у якої погано пахне з рота. Він, соромлячись, постійно відвертається і нерозбірливо говорить.
Ви ж, сконцентрувавшись на неприємний запах, намагаєтеся якнайшвидше закінчити розмову, часом навіть не вникаючи в її суть. В результаті у бідолахи не складається ні кар’єра, ні особисте життя.
Але неприємний запах з рота – це проблема, яку можна усунути раз і назавжди, головне – точно з’ясувати причину захворювання.
Ніхто не забутий
В тій чи іншій мірі поганим запахом з рота, або галітозом, страждає майже половина дорослого населення планети. У першу чергу це проблема тих, хто не дуже багато часу приділяє особистої гігієни. Втім, зубна паста – не панацея від несвіжого дихання. Особливо якщо причиною неприємного запаху є хвороба.
Як правило, людина, яка дізнався про те, що його дихання не є джерелом свіжості, в першу чергу бореться зі слідством, а не з причиною. У справу йдуть різні освіжувачі для рота, жувальна гумка, широко рекламовані льодяники. Але всі ці способи боротьби ефективні максимум протягом півгодини – потім запах з’являється знову. Як позбутися запаху з рота можна почитати у цій статті – “Как избавиться от запаха изо рта“.
Народні рецепти
З поганим запахом боролися ще в давнину, тому народна медицина знає безліч способів його усунення. Приміром, наші предки кілька разів на день полоскали ротову порожнину настоями з полину, вільхи чи м’яти, пили відвар, приготований з кори дуба, звіробою, кропиви, ромашки і листя берези, і їли свіжі яблука. Але, мабуть, самим простим лікарським препаратом, усуває неприємний запах з рота, є звичайний міцний чай. У цьому традиційному напої міститься бактерицидну речовину полі фенол, який і бореться з «ароматом».
Чистимо мову
ЯК це не банально, але в 90% випадків неприємний запах пов’язаний з недостатнім або неправильним (що значно частіше) доглядом за ротовою порожниною. Звичайно, причиною «аромату» може бути наявність хворих запущених зубів та інших стоматологічних захворювань (хвороби ясен, проблеми з протезами і т. д.). З усіма цими проблемами допоможе впоратися стоматолог. Якщо ви недавно відвідували його кабінет, а запах не припиняється, значить, ваші міжзубні порожнини облюбували в якості свого місця проживання бактерії. Відсутність свіжості пов’язане з розмноженням анаеробних бактерій, тобто тих, які живуть у місцях, де немає кисню. Вони, харчуючись (разом з нами) своєї улюбленої білковою їжею, виділяють відходи у вигляді сірчистих сполук – сірководню, метилмеркаптана, які як раз і є причиною того самого неприємного запаху.
Якщо ви подивіться в дзеркало на свою мову, то напевно побачите на ньому білий наліт, причому чим ближче до кореня мови, тим він стає більш густим. Це і є ідеальна без киснева, або анаеробна, середа для розмноження подібних бактерій. Наліт з борозенок і поглиблень передньої частини мови очищається самостійно – періодичним тертям про небо. А ось задню частину необхідно очищати самостійно. Для цього виробники зубних щіток іноді вбудовують в свої вироби спеціальний скребок. Але ефективніше використання спеціальної ложки, яку можна придбати в аптеці. Чистку потрібно вести, як би вишкрібаючи наліт від задньої частини язика до його кінчика. В якості інструментів у принципі підійдуть і проста чайна ложка, і намотана на палець марля. У більшості випадків навіть після першої чистки результат вас просто вразить – свіже дихання зберігається на весь день, а якщо цю процедуру зробити на ніч, швидше за все, у вас не буде звичного багатьом неприємного запаху з рота з ранку.
Зубна нитка
МОВА не є єдиним місцем скупчення бактерій. Чимало «непрошених гостей» живе в тих місцях, куди зубна щітка заглядає найрідше, тобто в міжзубних проміжках. Як би виробники не намагалися переконати нас в дивовижних здібностях їх нової зубної щітки, яка проникає буквально в усі щілини, ніщо не замінить такий предмет особистої гігієни, як зубна нитка. На жаль, більшість з нас нею взагалі не користується, а дехто навіть і не підозрює про існування оной. Тим часом стоматологи настійно рекомендують вдаватися до допомоги флосса (або зубної нитки) не рідше одного разу на день. Саме це нехитре пристосування може вичистити бічні сторони зуба. Намотавши на два вказівних пальця, флосс обережно вводять між зубами, уникаючи тиску на ясна. Потім, загнув нитку навколо зуба, водять нею вгору-вниз.