Система енергетики людини настільки специфічна, що робота з нею вимагає особливого підходу, який не завжди збігається зі специфікою роботи з фізичним аспектом нашого тіла.
Знання з даної теми не тільки дозволяють нам грамотно впливати на нашу систему енергетики, але і допомагають краще зрозуміти нашу енергологію, вчать нас жити в гармонії з навколишнім середовищем у відповідності з законами Всесвіту.
На Сході заняття для самовдосконалення людини діляться на дві категорії: зовнішню і внутрішню роботу.
Зовнішня робота – набір тільки фізичних дій людини, стеження за послідовністю і формою тілесних рухів.
На відміну від зовнішньої, внутрішня робота є усвідомлене вплив людини на свою енергетику.
Виконуючи внутрішню роботу з метою зміцнення здоров’я фізичного тіла, практикуючий повинен вирішити дві конкретні завдання: забезпечити в достатку тонкі енергії (Кхі) і покращити їх циркуляцію всередині організму.
Для цього існують такі напрями внутрішньої роботи:
свідоме (за допомогою думки) залучення тонких енергій із зовнішнього середовища при виконанні різних (і динамічних, і статичних) дихальних вправ;
статичні вправи (медитації) з фокусуванням свідомості в певних енергетичних центрах призначені для того, щоб сприяти трансформації щільних енергій в тонкі. Завдяки цьому кількість тонких енергій в даних центрах збільшується, енергетичний тиск в них підвищується, звідси енергія починає пробивати різні пов’язані з цими центрами меридіани;
динамічні вправи в поєднанні з диханням і думкою призначені для посилення циркуляції внутрішньої сили по сухожиллям і фасції з метою поліпшення їхньої енергетичної провідності;
динамічно-статичні вправи проводяться в спокійному стані у вигляді медитації, при якій людина свідомо управляє потоком енергії за визначеним маршрутом всередині тіла.
Незалежно від підходу, динамічного або статичного, практика внутрішньої роботи вимагає високої концентрації свідомості людини при маніпуляції енергією. Оскільки енергія за своєю природою плавна, текуча, безупинна, невідокремленими, ми не можемо управляти нею ривками.
Однак свідомість людини, будучи проявом енергії, яка безперервно циркулює всередині тіла, весь час перебуває в русі і хаосі. У людини одночасно з’являються кілька думок, які швидко змінюються іншими, тому на Сході мудреці порівнювали свідомість людини з стрибаючою мавпою.
Для того щоб ефективно маніпулювати енергією за допомогою свідомості при внутрішній роботі, ми повинні навчати своє тіло і свідомість, поступово приводячи їх в особливий стан – медитативне, де розум виключно сконцентрований, постійний, нерухомий. Це досягається поступовим регулюванням тіла, дихання і свідомості.
Внутрішня робота завжди починається з регулювання тіла, яке, по суті, є налаштування тіла, щоб практикуючий міг правильно, довго й міцно перебувати в певній позі при виконанні внутрішньої роботи.
Необхідність регулювання тіла пояснюється тим, що з якоїсь причини людина може неправильно прийняти певну позу. Через це частина його організму мимоволі напружується, енергія по всьому тілу циркулює неприродно, свідомість не може заспокоїтися – все це негативно впливає на результат внутрішньої роботи.
Крім того, виконання деяких медитацій вимагає стійкої пози (наприклад, поза лотоса), в якій необхідно розслабити тільки певні частини тіла, щоб енергія могла вільно циркулювати по ним, а решта частини повинні перебувати “під замком”. У такій позі ненатренірованние ноги через слабкість зв’язок неминуче напружуються і швидко піддаються оніміння і нестерпного болю. Тільки шляхом наполегливої ??регулювання тіла – наполегливої ??та поступового знаходження у важкій позі – людині вдасться правильно, довго й міцно знаходитися в даній позі для виконання внутрішньої роботи.
Для регулювання тіла людині необхідно:
правильно дотримуватися всіх вимог до даної позі при прийнятті її;
час від часу подумки перевіряти правильність пози і розслабленість тіла в ній і поправляти виявлені помилки.
Після регулювання тіла можна приступити до регулювання дихання, яке, по суті, є налаштування дихання, щоб воно стало плавним, ритмічним, розслабленим і нечутним.
Для регулювання дихання потрібно просто спостерігати за ним. Наприклад, при природному диханні практикуючий спостерігає за вдихом, який йде від носа вниз посередині грудей в нижній живіт, і за видихом, який йде тим же шляхом назад. Спостереження проводиться до тих пір, поки дихання не стане тонким і глибоким. Після цього можна перейти до останнього етапу – регулювання свідомості.
Регулювання свідомості, по суті, є налаштування розуму на відповідні стану при вході, перебуванні й виході з внутрішньої роботи.
Фактично регулювання дихання є регулювання свідомості при вході у внутрішню роботу. При ефективному регулюванні дихання свідомість вже частково врегульовано і готове до медитації, яка, по суті, є концентроване спостереження будь-якого об’єкта за певний час.
Проте за вдачею розум людини рухливий і часто вислизає від спостережуваного об’єкту. Для того щоб він став сконцентрованим і міг безперервно керувати тонкими енергіями, необхідно регулювати свідомість. Для цього потрібно вибрати об’єкт і спостерігати за ним в розслабленому стані, не втрачаючи з уваги в усі час внутрішньої роботи, якщо об’єкт втрачається, знову повертатися до його спостереженню. Об’єктом може бути подих, потік енергії, відчуття, думка і так далі. Однак таке спостереження має бути спонтанним. Медитирующий не повинен напружувати свою увагу, гвалтувати себе.
Після закінчення медитації проводиться регулювання свідомості – повне відновлення роботи всіх органів почуттів для повернення свідомості в звичайний стан. Інакше практикуючий стає забудькуватим, розсіяним, мова у нього порушується.
Тільки після цього можна приступити до виходу з внутрішньої роботи для відновлення циркуляції енергії і крові в нижніх кінцівках і по всьому організму.
Ефективність та безпека внутрішньої роботи багато в чому залежать від того, як ви регулюєте тіло, дихання і свідомість. Деякі початківці проводять всі ці процедури тільки перший час, потім нехтують деякими з них, переходячи одразу на медитацію. Недотримання правил внутрішньої роботи тягне за собою небажані побічні наслідки, усунення яких досягається тільки шляхом коректного регулювання тіла, дихання і свідомості.
Необхідно підкреслити, що кінцевою метою внутрішньої роботи є абсолютний внутрішній спокій, якого можна досягти, лише потроху накопичуючи і збільшуючи час перебування в цьому стані. У міру збільшення внутрішнього абсолютного спокою людина просувається вперед по еволюційних сходах. Саме наполегливе постійне і коректне регулювання тіла, регулювання дихання і регулювання свідомості навчать нас успішно боротися зі своїм внутрішнім шумом, щоб ефективно маніпулювати своєю енергією.
Фактично всі заняття, пов’язані з енергетикою людини, в тій чи іншій мірі принесуть свої плоди тільки після чималих зусиль, завзятості і регулярності. Бажані навички та майстерність з’являться не відразу. Невипадково на в’єтнамською мовою перша частина словосполучення “конг фу” (регулярна, наполеглива робота) входить до складу термінів “Кхі конг” (енергетична робота) і “Ной конг” (внутрішня робота).
Причому, якщо ви починаєте працювати зі своєю енергетикою, ви повинні продовжувати це заняття, перетворюючи його в свій образ життя. Інакше у вас виникне проблема із застоєм енергії, що викличе різні небажані наслідки. Розпестити систему енергетики людини нерегулярної роботою гірше, ніж не працювати з нею.
Однак заняття внутрішньою роботою не повинні бути монотонними і фіксованими в часі. Їх необхідно змінювати відповідно до поліпшенням системи енергетики практикуючого.
У практиці внутрішньої роботи важливо також дотримуватися деяких правил, щоб заняття не привели до порушення цілісності та енергетичного дисбалансу нашого єства.
По-перше, не можна робити акцент на окремій частині структури енергетики або на якихось певних енергіях, залишаючи без уваги інші. Наприклад, культивуючи Малий небесний круг, не можна нехтувати основним стовпом енергії. Такий підхід коректний у відношенні між однією енергією та іншими, внутрішньої і зовнішньої частинами нашого єства, фізичним і енергетичним тілами, системою фасцій-сухожиль і системою кісткового мозку, системою основних чакр і системою дванадцяти внутрішніх органів і так далі.
По-друге, нам треба одночасно впливати на ланки, де відбувається регуляція енергетики в цілому, де з’єднуються окремі частини в цілісну структуру, тим самим покращуючи їх функціонування. Ми вже знаємо, що регулювання енергії виробляється в Малому небесному колі і Великому небесному колі. А з’єднання між внутрішньою і зовнішньою частинами нашої істоти здійснюється різними енергетичними пристроями. У них входять основні чакри та інші, що знаходяться на поверхні фізичного тіла, основний стовп енергії, система сухожильних меридіанів.
По-третє, займаючись своєю енергетикою, необхідно прислухатися до своїх відчуттів. Cистема енергетики людини – це сутність нашого організму. Діяльність цієї системи завжди виражається станом фізичного тіла і його функціональних систем. Якщо ви врівноважені у всіх відносинах, ваш тонус життя підвищується, ваше самопочуття хороше, значить, ви на вірному шляху, практика йде вам на користь.
Некоректне виконання внутрішньої роботи завжди призводить до порушення діяльності системи енергетики людини, що негативно впливає на весь організм і найчастіше проявляється в дисбалансі нервової системи, гормональної та ендокринної систем, серцево-судинної системи.
Однак існують деякі винятки. Коли ви займаєтеся своєю енергетикою, внутрішня енергетична активність вашого істоти піднімається, і може відбуватися наступне:
механізм очищення організму активізується, у людини може бути рідкий стілець, каламутна сеча, на тілі може з’явитися висипка, може боліти горло або інші органи тіла, крутитися голова … При сильному очищенні організм викидає величезна кількість шлаків і відходів в русло крові, що може отруїти тіло. У цьому випадку доводиться призупинити заняття внутрішньою роботою;
записи, занесені в нашу структуру енергетики, починають стиратися. При стиранні вони рецидивують в повну силу. Людина знову відчуває всі неприємності, недуги, які він відчував під час утворення записів. Повторення записів завжди відбувається з певними, уже знайомими вам симптомами, але в більш стислий період часу. Якщо це станеться і практикуючий зможе перенести випробування, тоді не має сенсу припиняти внутрішню роботу.
Однак, якщо після занять зі своєю енергетикою у вас повторно виникають тривожні думки або неприємний стан: головні болі, сильне серцебиття, ви швидко втомлюєтеся, почуваєтеся виснаженим, вночі погано спите, вам починають снитися кошмари, втрачається апетит, тоді будьте обережні – ваше тіло таким чином подає сигнал тривоги, побоюючись подальшого серйозного порушення на енергетичних рівнях вашого істоти.
Вам необхідно негайно припинити заняття внутрішньою роботою і уточнити у компетентних майстрів або фахівців причину, що викликає неприємні симптоми. Після цього треба зробити заходи для відновлення діяльності системи енергетики і коригувати свою практику.
Як бачите, такі ознаки важко визначити навіть досвідченим фахівцям, майстрам, не кажучи вже про новачків. Тому ви повинні проводити заняття внутрішньою роботою тільки під наглядом компетентних майстрів, фахівців, у тому числі і лікарів, щоб при необхідності можна було чітко визначити, що з вами сталося, і вчасно виявити порушення діяльності системи енергетики. Ні в якому разі не можна займатися самостійно, без компетентного спостереження. Ні в якому разі не допускається імпровізація практики.
Сучасна людина навчився логічно мислити, це приносить йому користь у повсякденному житті, але в роботі з системою енергетики людини це часто неприпустимо. Енергія підпорядковується зовсім іншим законам. Закон енергетичного світу відрізняється від закону матеріального світу. Не володіючи необхідними знаннями в енергологіі людини та її розумінням, ні в якому разі не можна створювати систему практики по внутрішній роботі для себе самостійно, це можна зробити тільки за допомогою компетентних фахівців і майстрів.
Давня система практики самовдосконалення людини створена і перевірена поколіннями просвітлених майстрів. Тому не дозволяйте собі засуджувати традиційні техніки, не змінюйте послідовність і зміст цих практик.
Однак для кожної людини як для індивідуальної особистості потрібен індивідуальний підхід. Шукайте підхід для себе, слідуючи повчанням і всім рекомендаціям, що пред’являються до даної практиці. Постарайтеся зрозуміти їх суть. Багато хто з них були знайдені і перевірені просвітленими майстрами в процесі практики, коли їх свідомість перебувало в більш високому, концентрованому стані. Ці необхідні рекомендації, поради допоможуть вам уникнути неприємностей, які можуть відбутися у вашій практиці. Обходячи ці настанови, практикуючий може дорого заплатити – своїм здоров’ям, а іноді й життям. Інтерисуєтеся новинами читайте вести КБР.
Отже, робота зі своєю енергетикою або внутрішня робота вимагає особливого підходу з урахуванням специфіки енергологіі людини. Тільки шляхом скрупульозного, наполегливої ??і регулярного виконання всіх процедур і вимог, пред’явлених до цієї роботи, практикуючий може ефективно і безпечно впливати на свою систему енергетики для зміцнення здоров’я фізичного тіла і вдосконалення своєї істоти в ім’я духовної еволюції.