Коли ми говоримо про час, що ось в той час можна було стартувати, в той час було легше, а сьогодні все складно, це не так. Про це говорять історії успішних людей, які всі стартували в різний час, в різну епоху, в різні десятиліття. Але всі досягли успіху.
Корпорація KFC – бізнес без стартового капіталу з ідеєю з дитинства
(Kentucky Fried Chicken), заснована в 1952 році полковником Харланда Сандерсом (у віці 62 роки), що спеціалізується на оригінальних рецептах приготування курки на грилі, є сьогодні найпопулярнішою курячою франшизою в світі.
В Україні мало знають цю мережу, але вона друга після Макдональдса. Мало хто знає, як стартувала ця дивовижна людина, герой підприємництва. Основна його ідея була саме франчайзинг. Сьогодні це величезна компанія. Але як все починалося?
З чого починав свій бізнес полковник Сандерс, маючи ідею і не маючи стартового капіталу?
Коли полковник вийшов у відставку, його пенсія була 94 $. Прожити на неї було неможливо навіть в кінці 40-х років. За що б він не брався, у нього нічого не виходило.
Спробував відкрити адвокатську контору, розорився. Відкрив з партнерами ресторанчик. І він теж розорився.
І ось ця людина пенсіонер, невдаха, без засобів до існування в пенсійному віці робить спроби відкривати свій бізнес.
Дуже важливе питання задав собі полковник Харланд Сандерс: «Що є у мене, що я можу дати людям, щоб люди мені за це заплатили гроші?»
Він почав міркувати і згадав, що у нього є унікальний рецепт приготування курки. Оскільки ріс він без батька, мама часто працювала, а він, ще будучи хлопчиськом, був змушений вдома готувати їжу для себе, для мами, для маленької сестрички, він навчився добре готувати.
Але у нього немає стартового капіталу, немає нічого, він невдаха. І ось наш герой, окрилений ідеєю, почав діяти.
Ідея була досить проста: приїхати в ресторан, запропонувати власнику ресторану використовувати його рецепт курки, яку ми сьогодні їмо по всьому світу, і за це отримувати маленькі гроші у вигляді винагороди за ідею. Франчайзинг в чистому вигляді.
Наш полковник купує форму кухаря, одягає ковпачок, сідає на свою вантажівку і починає об’їжджати ресторани.
Полковник у відставці, пенсіонер, їздив від ресторану до ресторану, вислуховуючи насмішки власників ресторанів. Його одяг неабияк занепала, підприємницький запал щодня отримував удар. Адже відмова – страшний стрес.
Достеменно відомо, скільки наш полковник відвідав ресторанів. 1008 раз йому сказали – пішов геть. І він не здався. В результаті став успішною і багатою людиною, а його ім’я буде жити вічно, як і мережа KFC.
Франшиза Старбакс (Starbucks): бізнес без стартового капіталу
Пройшли роки. Конкуренція в ресторанному бізнесі серед франчайзингу завжди була величезна. І з’являється новий герой, пан Шульц, який створює відоме по всьому світу кафе Старбакс (Starbucks). Думаєте, коли стартував Шульц, в Америці не було кафе чи ресторанів? Так в одному Сан-Франциско їх 7,5 тисячі.
Наш герой кидає дуже вигідну високооплачувану роботу, їде в Сіетл для старту і в цей момент (1975 рік), в країні – колосальна криза. А наш герой стартує з нуля, починає працювати, каву продає. І коли у нього постало питання, де знайти гроші
– Стартовий капітал, він отримав 231 відмову. Сьогодні у цього героя Америки дуже відома компанія, вартість якої під 10 млрд доларів.
І на блюдечку ніхто і нікому бізнес не приносив. Але Говард Шульц став успішною і багатою людиною.
Як стати підприємцем сьогодні, якщо немає стартового капіталу?
Сьогодні багато підлітків, дорослих людей стартують в області підприємництва, звільняються від корпоративних пут, забобонів, страхів і починають нове життя. Цікаве життя вільної людини. Людини, що несе відповідальність за себе особисто, стають господарем свого життя, свого корабля в цьому бурхливому океані життя.
У нинішніх підприємців для відкриття свого бізнесу такі ж можливості, як і у їхніх попередників, у тих, хто відкривав свій бізнес 10-20-30-60 років тому.
Працюючи на великих підприємствах, Ваш талант і працьовитість ніхто не цінує, хоч з ранку до ночі працюйте і намагайтеся себе проявити. Там важливіше – чий Ви брат, сват, родич.
Насправді, не має значення, з чого ти стартуєш. Головне – мати мрію, мету працювати на себе, реалізуватися і бути вільним. А сьогодні шансів розкрити себе набагато більше, ніж раніше. Сьогодні є нові технології, сьогодні є колосальна новизна життя.
Сьогодні ми бачимо величезну кількість людей, які без стартового капіталу стали багатими і успішними. У нинішніх підприємців для відкриття свого бізнесу такі ж можливості, як і у їхніх попередників. І стартувати сьогодні так само легко, як і 20 років тому, і 50 років тому і 100 років тому.
А плюсом до всього – наявність Інтернету та можливість з його допомогою і створювати, і просувати свій бізнес, і доносити інформацію до кінцевого споживача. І створити вигідний бізнес в маленькому місті в Інтернеті нітрохи не складніше, ніж в обласному центрі або мегаполісі. І при цьому можна навіть мати віддалених співробітників на дому, розкиданих по всьому світу, тому як дистанційна робота сьогодні, як ніколи раніше, затребувана.