На носі зима. У деяких регіонах країни температура повітря вже досягла нуля. Холоди прийдуть зовсім скоро, а разом з ними і опалювальний сезон. Однак, теплі батареї не є гарантом комфортної температури в приміщенні. Нерідко дорогоцінне тепло йде назовні. Причин такої неприємності може бути кілька. І визначити їх краще до початку опалювального сезону, адже не дарма народна мудрість говорить «Готуй сани влітку, а воза взимку».
Як зберегти тепло в будинку
Будинки, в яких ми живемо, часто володіють недостатньою енергоефективністю. Це стосується і сучасних багатоквартирних будинків, і будинків радянської забудови і ІЖС. Енергії для обігріву житла потрібно в кілька разів більше, ніж в країнах ЄС. Як правило, замерзлі домочадці бачать порятунок у встановленні додаткових обігрівачів, найчастіше електричних. Але таке рішення призводить тільки до збільшення рахунків на комунальні послуги. Виходить, що споживач купує більше тепла, ніж йому дістається в кінцевому підсумку. Неприємно, правда?
Причини втрати тепла в будинку:
- Перш, ніж переходити до активних дій по утепленню свого житла, слід розібратися з можливими причинами втрати тепла.
- Негерметичність стиків стінових панелей.
- Негерметичність дверних і віконних блоків.
- Неякісна обробка зовнішніх стін.
- Порушена цілісність покрівлі (в тому числі і примикання даху до виступаючих елементів будівлі).
- Неякісна система водостоку з покрівлі і з вимощення.
- Несправна система припливно-витяжної вентиляції.
- Несправна теплоізоляція комунікацій.
- Погана робота системи опалення – малопотужний котел опалення, старі радіатори.
Це – найбільш поширені неполадки, з якими зустрічаються власники будинків і квартир. При виявленні хоча б однієї з проблем, слід негайно її усунути.
Як зберегти тепло в квартирі
Відповідно до діючих стандартів, температура в житловій кімнаті повинна бути не менше 18 ° С. Багато хто погодиться, що цього недостатньо для комфортного перебування в приміщенні. Щоб забезпечити тепло і затишок в своєму гніздечку доведеться докласти деяких зусиль. Отже, що і чим утеплювати?
Стіни
Традиційні будівельні матеріали, такі як: цегла, бетон, залізобетон, – здатні надійно захистити житло від втрат тепла. Але тільки при дуже великій товщині стін. Вартість виробництва, доставки і застосування будівельних матеріалів дуже висока, пристрій товстих стін економічно недоцільно. Тому для скорочення тепловтрат доводиться шукати інші методи.
Щоб стіна не забирала тепло від радіатора, потрібно між ними встановити захисний екран зі звичайної фольги. За рахунок цього тепло буде відображатися і залишатися всередині квартири. Розмір екрануючої фольги повинен бути трохи більше габаритів батареї. Тепловтрати при установці захисного екрану скоротяться на 3%.
Є і більш радикальний метод скорочення втрат тепла через стіни – теплоізоляція. Фахівці стверджують: утеплення зовнішніх стін квартири буде набагато ефективніше. До того ж це дозволяє зробити будь-які оздоблювальні роботи, а умови проживання і площа внутрішніх приміщень залишаться незмінними. Утеплення стіни в квартирі зсередини теж можливо, але супроводжуються такі роботи безліччю незручностей.
Вхідні двері
Через вхідну групу також йде багато тепла. Масивні двері – запорука теплої квартири. Необов’язково робити нові покупки. Щоб уникнути великих витрат, можна утеплити старі двері, наприклад, оббити її кожзаменителем з прокладкою з поролону. При наявності щілин між стіною і дверима, їх потрібно закрити за допомогою монтажної піни і заштукатурити.
Якщо запланована купівля нових дверей, то стару краще теж залишити. Таким чином вийде двоє дверей з теплоізолюючих повітряним прошарком між ними. Заходи з утеплення та заміни дверей дозволять знизити тепловтрати на 1,5%.
Вікна
Утеплення вікон – давня традиція для жителів наших широт. Підвищення температури на 1-2 градуси можливо! Всі стики між рамами і стулками закладаються ватою, поролоном або клоччям і заклеюються молярним скотчем або, по-старому, папером. Також можна скористатися поролоном на клейкій стрічці або ущільнювальної гумкою. Ці матеріали відмінно підійдуть для усунення нещільного закривання рам і стулок.
Вдале рішення в скороченні тепловтрат – монтаж термоусадочної енергозберігаючої плівки на раму, паралельно склу або склопакету. Термоплівка встановлюється з внутрішньої сторони. Вона створює додатковий теплоізолюючий шар і перешкоджає витоку тепла.
Навіть заміна старих дерев’яних вікон на пластикові не вирішує проблему тепловтрат. Причин може бути безліч. Найпоширеніші з них: неправильне регулювання, неякісний ущільнювач, негерметичні прилягання підвіконня і укосів. Усунути проблему можна самостійно або викликати майстра.
Утеплення вікон дозволить знизити втрати тепла на 3-5%.
Меблі
Правильна розстановка меблів теж важлива в питанні збереження тепла. Від неопалювальній стіни можна захиститися за допомогою звичайного шафи, просто відгородившись їм від джерела холоду. А ось ставити будь-яку меблі біля радіатора не рекомендується, оскільки це перешкоджає поширенню теплого повітря по кімнаті. Це ж стосується і важких щільних штор на вікнах. Вони просто не пропускають тепло в приміщення.
Можливо, для того, щоб насолоджуватися теплом, досить переглянути інтер’єр.
Корисні поради
Відкрийте штори – впустіть в свою квартиру сонце! У світлий час доби при ясній погоді це допоможе підняти температуру на пару градусів.
Постеліть на підлогу килим – це відмінна перешкода для холодного повітря і додатковий шар ізоляції.
Залиште відкритими двері у ванну кімнату після водних процедур – тепле повітря, наповнить сусідні приміщення і зробить їх трохи тепліше.
Використовуйте вентилятор – направте потік повітря на радіатор, це допоможе швидше тепла поширитися по кімнаті.
Не поспішайте закривати духовку після приготування вечері – використовуйте тепле повітря для обігріву кухні.
Закривайте міжкімнатні двері – не варто дозволяти піти теплу в кімнату, в якій ніхто не знаходиться.
Зима не за горами. Підготовка житла до суворих морозів допоможе комфортно пережити цей період без додаткових небажаних витрат. А як Ви готуєтеся до зими?
Написано за порадами фахівців сайту: http://www.testo.kiev.ua