Кожен офісний працівник в певний момент життя замислюється над тим, що пора шукати додаткове джерело доходу. Багато хто починає займатися фрілансом, і для багатьох робота на дому стає основним видом заробітку. У кожного фрілансера існують свої особисті причини для переходу на вільні хліби – саме з цих причин можна визначити свій тип фрілансера.
- Ідеаліст. Така людина хоче займатися фрілансом і будь-якою іншою роботою, тому що сподівається змінити навколишній світ на краще, удосконалити його. Матеріальна сторона фрілансу хвилює його в останню чергу. Головне – це участь у спільній справі, виконання потрібної і корисної роботи, яка може зіграти значну роль в житті оточуючих.
- Балансирующий. Балансуючий тип – особлива категорія фрілансерів, які намагаються домогтися рівноваги між особистим життям і трудовою діяльністю. Як правило, це батьки з дітьми або люди, що наглядають за літніми родичами. Головне питання для них – це планування часу, яке вони намагаються грамотно розподілити між своїми близькими і замовленнями. У випадку найменших сумнівів ці люди завжди віддають перевагу особистому житті.
- Імперіалістів. Імперіаліст керується в першу чергу матеріальною стороною фрілансу і своєрідним прагненням до влади. В цьому випадку фріланс сприймається як трамплін, який дасть можливість побудувати власний бізнес.
- Любитель. Любитель працює фрілансером вечорами або у вихідні, коли він вільний від основної роботи. Найчастіше, це типовий офісний працівник, який намагається у вільний час поповнити сімейний бюджет, але при цьому не втратити роботу в офісі. Такі люди можуть роками працювати фрілансерами, але в більшості випадків робота на дому назавжди залишиться свого роду хобі.
Для початківців фрілансерів дуже важливо правильно визначити свій тип, щоб правильно визначити свої інтереси і продумати бізнес план. В іншому випадку багато з них починають зазнавати труднощів у пошуку та виконанні замовлень на фріланс біржах, беруться за будь-яку навіть нецікаву роботу, не встигають здавати замовлення в призначені терміни через основної роботи або домашніх проблем.
Балансуючий тип або Любитель не стане працювати добу безперервно навіть при самому щедрому винагороді. Ідеаліст не стане витрачати свій час на нецікаві комерційні проекти. Правильне визначення власного типу фрілансера допоможе визначитися з пріоритетами, а грамотний бізнес план допоможе знаходити цільових клієнтів і цікаві замовлення.