Знайомство з програмою 3Ds Max. Курси 3D Max від учбового центру ITCтолиця.
У цій статті мова піде про один з найпопулярніших 3D-редакторів, який добре зарекомендував себе серед дизайнерів починаючи з 1990 року завдяки різноманіттю функцій та способів їх реалізації. 3Ds Max використовується для моделювання персонажів анімації та комп’ютерних ігор, підтримує безліч модулів і доповнень.
У 2005 році програма змінює назву на Autodesk 3Ds Max і під цим ім’ям вона відома досі.
3Ds Max для архітекторів
З моменту створення програма здобула найбільшого розповсюдження серед архітекторів, які використовували її для візуалізації тривимірних об’єктів. Побудова твердотільних моделей, фотореалістичний рендеринг та полігональне моделювання роблять 3Ds Max потужним інструментом для архітектурного проектування та інших галузей. Більше статей в моєму блозі курси 3д макс: http://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/komp-modeliuvannia/kursy-3d-max
3Ds Max для дизайнерів інтер’єру
Програма дозволяє моделювати меблі та інші елементи оточення, накладати матеріали та використовувати різні джерела освітлення для максимально реалістичної імітації інтер’єру. 3D-моделі необов’язково створювати з нуля самотужки. Можна знайти об’єкт, відповідний за формою, наприклад, диван, стіл або торшер, і помістити його на сцену, налаштувати кольори й матеріали.
Autodesk 3Ds Max добре взаємодіє з іншими 3D-редакторами, дозволяє імпортувати файли з різних програм.
Реалістична імітація таких матеріалів як камінь, дерево, залізо, скло, налаштування джерел освітлення та точкова настройка кількості світла в певній ділянці кімнати – все це дозволяє збирати реалістичні сцени з нуля і зберігати їх у своєму портфоліо.
Дизайнери використовують 3Ds Max, щоб продемонструвати результат своєї роботи. Модуль візуалізації VRay дозволяє створювати зображення з винятковою деталізацією.
Особливості 3Ds Max
Можливості програми
Які функції програми так вразили користувачів у всьому світі? Їх безліч, як і варіантів застосування. Далі буде перелік можливостей 3Ds Max, що надихають все більше людей вивчати основи роботи з програмою і її модулями.
3D моделювання
Оскільки у першу чергу 3Ds Max – це 3D редактор, то не дивно, що програма містить великий асортимент інструментів для створення реалістичних об’єктів 3D.
Засоби моделювання у 3Ds Max
Моделювання примітивами
3D-об’єкти в програмі можна створювати за допомогою примітивів, наявних у вбудованій бібліотеці. Прості форми на зразок сфери, циліндра, піраміди, туби використовують як основу для повноцінної моделі. Цікавий факт – серед простих примітивів програми наявний чайник. Творці 3Ds Max спроектували продукт так, щоб навіть після першого знайомства з програмою користувач отримав першу власноруч налаштовану 3D-модель.
Примітиви бувають прості й ускладнені. Ускладнені примітиви мають нестандартну форму – кільце з хвилями, екструзія, тороїдальний вузол. Поверхня примітивів складається з полігонів, їх кількість можна регулювати.
Моделювання на основі сплайнів
Сплайном називається тривимірна крива, з її допомогою вибудовують каркас виробу, на основі якого генерується 3D-модель. Сплайни використовуються в моделюванні, адже створювати 3D-об’єкти з їх допомогою можуть навіть новачки. Всього є 12 різновидів сплайнів в меню Shapes, найкорисніший серед них – це Line або проста лінія. З його допомогою можна створити будь-який контур і генерувати на його основі 3D-об’єкт.
Полігональне моделювання
Створення 3D-об’єкта відбувається шляхом редагування каркасної сітки полігонів. Полігони бувають з трьома та чотирма кутами, змінювати можна грані, ребра і вершини. Проблема полігонального моделювання в тому, що низькополігональні об’єкти мають незграбний вигляд. Потрібно або збільшити кількість полігонів сітки, або перемістити модель трохи далі, щоб низька деталізація не впадала в очі. З цієї причини дизайнери віддають перевагу моделюванню сплайнами, що надає об’єктам більш згладжений вигляд.
NURBS-моделювання
NURBS (Non-Uniform Rational B-Spline) – сучасна технологія моделювання неоднорідними B-сплайнами, яка застосовується в створенні органічних форм. Моделі, зроблені у такий спосіб, мають згладжену поверхню. У рослин і тварин немає яскраво виражених прямих кутів, як у технічних об’єктів, тому в моделюванні природних форм рекомендується використовувати NURBS.
Автор учбовий центр itstolytsa.ua