На зворотному від планети Земля стороні Місяця планують побудувати гігантський телескоп …
Вченими було прийнято рішення оголосити припущення, що зірки з’явилися не ступінчасто, а як результат «потужного вогняного шторму».
Щоб перевірити ці і інші версії, Міжнародною академією астронавтики було прийнято рішення побудувати на зворотному боці поверхні Місяця новий, самий потужний на даному етапі в світі телескоп.
Учені з Нью-Йоркського університету висунули нову версію про утворення зірок у всьому Всесвіті.
Згідно з їх твердженнями, зірки народилися не в результаті ущільнення шарів космічного пилу протягом мільярда років, а в процесі серій так званих «найпотужніших вогненних штормів», які пролетіли над Всесвіту всього лише крізь сотні мільйонів років пізніше Великого вибуху. Ці висновки астрономи зробили на підставі фотознімків найбільш віддалених від планети Земля Галактик, що були зроблені орбітальним телескопом Хаббл в 1996 і 1998 рр..
Директор астрономічної групи доктор Лацетті вважає, що після серій вогненних штормів утворилися первинні галактики. І в цих галактиках практично не існувало зоряного пилу, оскільки важкі елементи цього пилу ще не були сформовані. Як вважає вчений, безпосередньо відсутність зоряного пилу дозволило телескопам «розглянути» обидві ці галактики.
Для того, щоб прояснити небесну картину нинішнім астрономам не достатньо було мати на орбіті один-єдиний телескоп. Для того, щоб телескоп Hubble зміг про сканувати всі небесні сфери, може знадобитися кілька сот років.
А запустити на орбіту кілька сот подібних телескопів – справа досить дорога. Та ще, орбітальний телескоп не зможе тривалий період часу фотографувати одну-єдину ділянку небес, оскільки через пів години після початку відео зйомки дана ділянка галактики сховається за краєм планети Земля. Тому, для найбільш чіткої картинки необхідно провести кілька сотень часових знімків.
У телескопів наземних інші проблеми – їм дуже сильно заважає атмосфера Землі, а також випромінювання мегаполісів і різного роду супутників, які постійно спотворюють картинку зоряного галактичного неба. Як результат, вчені-астрономи поки не можуть відрізняти світло далеких досить слабких зірочок (нижче 28 вів) з світіння далеких галактик.
Для того, щоб спробувати позбутися від більшої частини факторів, що заважають процесам спостереження, астрономом з Італії Клаудіо Макконе було запропоновано встановити потужний телескоп на зворотному боці Місяця.
Таким чином вчений-астроном з Центру астродинаміці, що розташований в Турині, зібрався за екранувати телескоп від більшої частини надходять від нашої планети радіо хвиль. Вчений-італієць дуже сподівається, що в даному місці може отримати низькочастотні сигнали, що не досягають поверхні Землі.
Макконе було запропоновано винести дані ідеї на розгляд Міжнародною академією астронавтики.
На думку астронома з Італії, найкраще місце для потужного телескопа – це стокілометровий кратер на ім’я Дедал. На користь кратера Дедал також говорить його зовнішня 3-х кілометрова стінка, яка дозволяє заблокувати будь-які радіо сигнали, які випадково обігнули супутник Землі і досягли її зворотного боку.
Для того, щоб отримати найбільш якісні фотознімки величезній території зоряного галактичного неба в будь-якому розрізі і діапазоні, Макконе було запропоновано застосувати широко вугільну камеру Шмідта, здатну за один раз зняти ділянка ділянок галактичного неба розмірами в сотні квадратних градусів.
Ще це дасть можливість уважно вивчати не помічаються раніше деталі нашої Галактики або, приміром, Сонячної системи. Російські та Українські вчені також підтримують ідею італійського вченого. Якщо брати для розгляду розрахунки італійського астронома, навіть якщо його підтримають всі космічні агентства, для спорудження надпотужного телескопа потрібно буде не менше 16 років. Ціна цього проекту може досягти $ 9-10 мільярдів.
Та ще маленька деталь – для захисту телескопа від радіо хвиль потрібно буде зробити навколо апарата «зону повної тиші», яку б змогли облітати всі запущені в наслідку телекомунікаційні супутники із Землі.
Компьютерные видеокурсы Обучающие видеоуроки обзор.
Якщо все-таки Міжнародною академією астронавтики і аерокосмічними агентствами буде надана підтримка планів італійського астронома, то вже в 2012 році на Місяць буде відправлений супутник, який зможе перевірити, на скільки зворотна сторона Місяця захищена від випромінювання Землі.